Saaremaa Mustjala vallavalitsus tyhistas ehitusloa Panga pangale uue autoparkla rajamiseks, milleks keskkonnainvesteeringute keskus oli juba kolm miljonit krooni andnud, kirjutas Eesti Päevaleht.

Vald algatas keskkonnamõjude hindamise vaid seetõttu, et omanik selle eest maksis.

Mustjala vallavalitsus algatas Panga maastikukaitsealal ja Natura 2000 eelvalikualal keskkonnamõjude hindamise, nagu oli soovitanud Saare maavalitsus, keskkonnaministeerium ja Eesti Roheline Liikumine, kuid vald ise koos maaomaniku Alver Saguriga olid selle vastu.

Nädal tagasi teatas Sagur, et soostub keskkonnamõjude strateegilise hindamisega ning vald tegi nädala algul ka vastavasisulise otsuse.
Samas kirjutas vallavalitsus, et nad jäävad oma endise seisukoha juurde. Valla hinnangul ei ole põhjust keskkonnamõjusid uurida, sest vallavalitsuse arvates elamuehitus koos vajalike teede ja infrastruktuuriga ei põhjusta keskkonnas pöördumatuid muudatusi ega yleta selle ala keskkonnataluvust.

Maksab maaomanik

Mustjala vallavanema Enno Kolteri allkirjaga kiri teatas, et vald algatab keskkonnamõjude hindamise ainult sellepärast, et maaomanik Sagur seda soovis ning selle kinni maksab.

Yhtlasi tyhistas vallavalitsus ehitusloa suure parkla rajamiseks pangale, vallavalitsus oli selle välja andnud juba mullu septembris, kui selle ala detailplaneering oli alles algusjärgus ja jõudmas esimesele kooskõlastusringile.

Veebruaris otsustas keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) nõukogu, et MTÜ Panga Areng saab kolm miljonit krooni parklaehituseks alale, mille detailplaneeringut alles hakati avalikustama. Nyyd võib arendaja toetussummast ilma jääda.

Sagur lootis jõuda parkla valmis 19. maiks, mil peaks alles valmivasse Saaremaa syvasadamasse saabuma esimene kruiisilaev.

Vallavanem asub tööle sadamasse

• Mustjala vallavanem Enno Kolter soovib lahkuda vallavanema ametist, et asuda tööle Saaremaa sadamas.

• “Ma ei tea seda isegi täpselt, kuidas ametinimetus on,” ytles Kolter ajalehele Meie Maa uue töö kohta alles valmivas Saaremaa syvasadamas, mille eest ta ka ise on vallavanemana võidelnud.

• Täna koguneb volikogu ning peaks Kolteri ametist vabastama nagu ta seda soovis. Päevalehe andmeil on opositsioon mures vallavalitsuse tööga hakkama saamisega, sest hiljaaegu lahkus ka raamatupidaja.

Eesti Päevaleht