[text]
Täna on

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub pyhapäeval 16. mahlakuud kl 11 - 16 Tallinnasse yhiselt munapyha pidama. Kaasa palutakse võtta kauneim pyhademuna.  Põnevaid tegevusi leidub igas vanuses kylastajaile.

Sassi-Jaani suveköögis saab suures pajas värvida mune. Ja seda ikka nii, nagu vanasti tehti - looduslike vahenditega. Appi võetakse sibulakoored ja kaseviha lehed, tanguterad ja lõngad.

Kolu kõrtsi ees toimuvad kauneima pyhademuna valimised. Võistelda saavad kõik, kes on kodust eelnevalt värvitud muna kaasa võtnud või selle värvimisega äsja muuseumis valmis saaanud. Kõige kaunima pyhademuna omanik saab auhinnaks Eesti Vabaõhumuuseumi aastapääsme!

Kolu kõrtsis toimub suur auhinnaline munakoksimisvõistlus. Keha saab kinnitada maitsvate koduste piduroogadega.

Sepa talus meisterdab peremees lindudele pesakasti. Tema annab hyva nõu ja õpetust.

Kuie kooli õues saab vaadata jäneseid ning mängida vahvat munaveeretamise ja munakorjamise mängu. Samuti õpitakse seal punuma kauneid paelu ja vöösid. Kes tahab, võib oma tehtud paelaga minna kiike ehtima. On ju lihavõtted ka kiigepyhad. Kiikumine pidavat keha kerge hoidma ja kihulased terveks suveks eemale peletama.

Avatud on tore kevadine matkarada. Tee pealt leiab vahvaid mõistatusi. Need tuleb ära arvata ja vastused kavalehe peal olevasse ristsõnasse kirjutada. Kõigi õigesti lahendanute vahel loositakse välja muuseumi aastapilet.

Ja nii nagu ikka, saab muuseumis ka hobuvankriga sõita.


Eesti Vabaõhumuuseum