15.01. kl. 10.20 TV3: Tasakaal (kordus).
Yks saatelõik: Porkuni järv on oma ujuvate saartega yks Eesti omapärasemaid. Tänavusuvine põud kuivatas järve peaaegu täielikult, leevendust ei ole toonud ka sygisvihmad ja järvepõhi on muutunud murenenud kõrbeks. Uurime, miks sellised asjad looduses juhtuvad.

16.01. kl. 11.45 ETVs: Osoon (kordus).
Maailmas mõeldakse yha enam sellele, mida teha siis, kui fossiilsed kytused otsa saavad. Meil aga vaieldakse, kas ja kuipalju põlevkivi kaevandada. Eesti Maaülikooli Taastuvenergia Keskuses pyytakse välja selgitada bioenergia potentsiaali Eestis. Energiavõsa kasvatamise kogemused on olemas ja nyyd on Kambjas sellel ka praktiline rakendus. Energiavõsa puhastab asula reovee ja mahavõetuna annab toasooja. Viimastel aastatel räägitakse palju loodusharidusest. Oleme Alam-Pedja looduskaitsealal sel sygisel avatud Palupõhja looduskoolis. Kas tavakoolid ei saa loodusõpetuse õpetamisega hakkama, et yha enam asutatakse uusi looduskoole? Uurime, kas Kirna matkarajale ka sygis-talvisel perioodil mõni uudistaja satub. Režissöör Jaanus Nõgisto, operaator Andres Kull, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

16.01. kl. 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

17.01. kl. 19.35 ETVs: Osoon
Kuidas näevad loomeinimesed loodust ja kuidas loodus nende loomingusse jõuab? Kirjanik Mehis Heinsaar on syndinud Tallinnas. Teismelisena sai ta koduks Karksi -Nuia. Kuidas siinsed maastikud on mõjutanud noore kirjaniku loometeed? Mehis Heinsaarel käis kylas Sven Paulus. Eesti metsadest on kadunud euroopa naarits ja syy langeb märksa agressiivsema käitumisega ameerika naaritsale ehk mingile. Mink on meil võõrliik ja teatavasti võõrliigid ei ole teretulnud. Kas ameerika naarits on selles syydi, et inimene ta kasvandusest lahti laskis? Mingi eluviisi ja käitumist tutvustab loodusemees Remek Meel. Režissöör Jaanus Nõgisto, operaatorid Andres Kull ja Remek Meel, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

18.01. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

18.01. kl. 00.05 Vikerraadios: Keeleuuenduse lõputa kurv. Johannes Aaviku tekste Kõrgema Lavakunstikooli 12.lennu esituses ja Anu Lambi valikus. Salvestatud mais 10219 (2006).

19.01. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

19.01. kl. 21.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Gaskooni tantse ansambel Adarron albumilt "Er Naveth" (10212 (1999)).
Saate teeb Leanne Barbo

19.01. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

20.01. kl. 16.10 TV3: Tasakaal.
Mida me teame sammaldest? Sammalhabemest oleme ehk kuulnud ja murukasvatajad on sammalduva pinnasega hädas, aga nende liigirikkus, värvikus ja elujõud jäävad meile märkamatuks.

20.01. kl. 16.45 Kanal 2: Rohelised uudised.