President vastas esmaspäeval jaatavalt Mulgi kultuuri instituudi ettepanekule asuda tema patrooniks, kirjutas Sakala.

«Instituudi palve on talle suureks auks,» teatas presidendi kantselei direktor Rainer Saks instituudile saadetud kirjas. «President soovib instituudi tegevust igati toetada.»

Mulgi kultuuri instituut esitas president Toomas Hendrik Ilvesele palve 15. jõulukuud, mil Abja-Paluojal avati Mulgi mehe kuju.

«Meile tähendab see moraalset toetust ning lisajõudu mulgi keele ja kultuuri hoidmisel,» lausus Abja vallavanem Peeter Rahnel. «Presidendi patrooniks asumine tähendab meile, et meie tegevus on ka riiklikult oluline.»

Õige pea kavatseb instituut tööle võtta tegevjuhi, et oma tegevust hoogustada.

Mulgi kultuuri instituut yhendab kymmet omavalitsust: Paistu, Tarvastu, Halliste, Abja ja Karksi valda, Mõisaküla linna Viljandimaalt ning Põdrala, Tõrva, Helme ja Hummuli valda Valgamaalt.

Sakala