[text]
Täna on

06.03. kl. 14.40 ETVs:  Elolinõ: Kuuritsapyyk (kordus)
Kuurits pole lind ega loom, vaid hoopis kalapyygiriist, millega aastaid Viitina järvel võistu uimelisi pyytud. Contra uurib Mati Kalkunilt, miks tasub kuuritsaga vette minna ja käib ise ka võistupyydmisele kaasa elamas. Vette seekord ei usalda veel minna. Saade on osa programmist "Lõuna-eesti keel ja kultuur".

06.03. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

07.03. kl. 19.35 ETVs: Osoon
Kristjan Kaljundi sooritab jääretke Pärnu lahele, et uurida, mis ajab mehed pakasega jääle. Kui poes on kala valida, siis tavaliselt eelistatakse tindile ykskõik millist teist kala. Vladislav Koržets oma sõpradega tuli aga justnimelt jääalusele tindipyygile. Mis kala see meritint on ja kuidas ta Pärnu lahes liigub? Mida arvab talipyygist vana kogemustega kalainspektor? Sekka ka mõni lõbusam kalamehejutt. Osooni välislugu tuleb Fidži saartelt. Eva Tihhonova toob meie talve kauge Fidži ilusa looduse ja kohaliku elu. Veel 50 aastat tagasi elasid fidžilased looduslastena, kuid pealetungiv turism on kohalike inimeste tavapärase elurytmi segi löönud. Kas võõrad on siia teretulnud? Eva uuris ka väljasuremisohus merikilpkonnade elukäiku kasvandustes. Yks loodusesse tagasilastud merikilpkonn sai nimeks Tallinn. Režissöör Jaanus Nõgisto, operaator Andres Kull, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

07.03. kl. 21.00 Klassikaraadios: Boreaalia I   
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on Veljo Tormis.
Saate autor - Jaan J. Leppik.

08.03. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.03. kl. 19.30 ETVs:  Minemine: Maroko
Marokos on siiani lubatud pidada kuni nelja naist. Tõsi kyll, praktikas see eriti populaarne enam pole. Jaan Tätte mõtisklebki naiste keerulise elu yle Marokos. Kuuleme ka naiste endi mõtteid elust ning armastusest. Kylastame Marrakeshi yht kohvikut, kus armastas istuda ja möödatormavat elu jälgida Eduard Wiiralt. Operaator Maido Madisson, režissöör Tiina Park. Tootja Free Studio.

09.03. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

09.03. kl. 19.30 ETVs:  Elolinõ: Kirmask
Setude suvine pidu kirmask, millega laul ja tants käivad kaasas kui sukk saapaga, muutub yha popimaks. Kes saab, läheb kirmaskile ikka rahvariides. Contra uurib Aleftina Kundilt, milline oli setu kirmask aastate eest ja läheb vaatama, kuidas peetakse pidu nyyd. Lepä kirmaskil laulavad-tantsivad noored ja vanad, maa- ning linnarahvas, võõrad ja tuttavad. Saatejuht Contra, režissöör Juho Jalviste, operaator Arvo Mägi, toimetaja Grethe Rõõm, helirežissöör-valgustaja Sten Arvi, monteerija Ahti Tubin, produtsent Tiina Rebane.

09.03. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

10.03. kl. 16.00 TV3: Tasakaal.
Saatelõik: Jüri-Ott Salmi teavad hästi need, kes temaga koos talgureisidel käinud. Lisaks Eestimaa looduse korrastamisele on Jüri-Ott (Jott) juba kolmandat aastat edukalt juhtinud Eestimaa Looduse Fondi ja seisnud hea meie loodushariduse tuleviku eest.

10.03. kl. 16.45 Kanal2: Rohelised uudised.

10.03. kl. 17.05 ETVs:  AegRuum Keerulised ajad planeedil Maa: Saastunud vesi (Strange Days on Planet Earth, USA 2004)
Kas maakera veekogud - jõed, järved ja isegi ookeanid - on muutunud nähtamatute myrkide levitajateks?

11.03. kl. 14.05 ETVs: Dokumentaalfilm Elavalt maetud
Vepsa rahvusryhm on väike, koosnedes tänaseks vaevalt 7000 inimesest. Vepslastel pole toimivat omakeelset kooliharidust ega kogukondlikku yhtekuuluvust loovaid institutsioone. Vepsa intelligentsi jõupingutuste tulemusel asutati 1994. aastal Vepsa rahvusvald, mille kaotamise järel 10218. aastal ei kaitse seda põlisrahvast enam ei ametlikud piirid ega seadusandlikud aktid. Pyydlused liita vepslased juba olemasolevasse "Venemaa põhjarahvaste toetamise riiklikku programmi" pole samuti tulemusi andnud. Aga ajalugu on siinmail alati kirjutatud keskvõimu vaatepunktist. Põlisrahva suulised tõlgendused iseendast ja oma lähiajaloost jäävad enamasti laiema tähelepanuta. Esimene dokumentaalfilm vepslastest teeb kuuldavaks yhe vahedalt kriitilise hääle, kes lapsesui teatab "Kuningas on alasti!". Maria, kunagise vepsa-vene kloostrikyla Dazarvi viimane elanik, meenutab siinset totaalset topoklasmi ja etnotsiidi kogu selle karmuses. Oma jõuliste eetiliste hoiakute ja pärimussidusa maailmanägemisega osutub Maria erakordselt mitmeplaaniliseks paikkondliku mälu kandjaks. Koos Mariaga vepsa mõtteilma ja lähiajalukku sisenedes on meil veel lootust sellest metsistunud kultuurivõsast mõni rada leida... Autorid Taisto Raudalainen, Madis Arukask, operaator Raul Priks, režissöör Maarika Lauri.

11.03. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.
Kordus kl. 22.00.

11.03. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat.  Tuvi, kajakas ja toonekurg. Kordus kl. 23.05.