t_KihnuLapsed.gifKihnu 61 õpilasega koolis algab rahvariiete kandmise võistlus, algataja on SA Kihnu Kultuuriruum, kirjutas Pärnu Posimehes Silvia Paluoja.

“Põlvkond, kes käis koolis harjumuspäraselt kördis ja trois, on asendunud linnariiete kandjatega, konkursiga tahame elus hoida ühte tava,” selgitas SA Kihnu Kultuuriruumi juhataja Mare Mätas. “Kui harjumus Kihnu riideid kanda kaob, võib see väljaspool kodusaart tekitada ebamugavust.”

Konkursitingimuste järgi osalevad õpilased kahes vanuserühmas: 1.-5. klass ja 6.-9. klass, võitjaklassi kuulutab kultuuriruumi juhataja välja kooli lõpuaktusel 1. pärnakuu päeval ja ütleb, milline on üllatuspreemia. Seni peetakse iga õpilase kohta eraldi arvestust ja selgitatakse parim rahvariiete kandja klass.

“Rahvarõivastega on lapsed alati pidudel, linnariidega ei ole keegi,” mainis Kihnu kooli direktor Lea Jõgisuu. Nii nagu kiigepeolgi, kus pildil esiplaanil 6. klassi õpilane Marily Männi ja 3. klassis õppiv Karl-Martin Meras.

Kihnu kanti UNESCO vaimse ja suulise pärandi nimekirja 2003. aastal.

Pilt: Anu Saare, Pärnu Postimees

Pärnu Postmees