07.05. kl. 16.05 Klassikaraadios: Vestlusi kultuurist. Regitund.
Aleksander Sünter

07.05. kl. 18.15 ETVs: Metsik loodus: Lõuna-Aafrika (Impressions sauvages, Prantsuse 10217 (2004)).
Lõuna-Aafrika puutumatu loodus ja sealsed erinevad rahvuspargid. Gansbaais sukeldutakse mõrtsukhaide sekka, Sabi Sandi erareservaadis Krugeri Rahvuspargi piiril aga võetakse ette öine safari.

07.05. kl. 23.05 Vikerraadios: Eesti lugu. Vanaaegsest põllupidamisest kõneleb Enn Tarvel (kordus).

08.05. kl. 09.10 Klassikaraadios: Rahvamuusikat.

08.05. kl. 11.45 ETVs: Osoon (kordus).
Kevadrändurid on kohal ja nyyd käib kibekiire paarilise otsimine ning pesaehitus. Kas lindudel on Eestis piisavalt elupaiku, kas need on ka kaitstud ning kui palju meil tegelikult linde pesitseb? Vastuse annab uus koostatav linnuatlas. Ornitoloog Jaanus Elts räägib lindude kaardistamisest.
Luhamõrd on traditsiooniline kalapyygivahend, mida kasutavad veel yksikud kalamehed. Luhamõrrapyyk, kui loodussäästlik pyygiviis suuri saake ei anna, kyll aga jagub kala oma pere tarbeks.
Saatejuhid Kristjan Kaljund ja Sven Paulus.

08.05. kl. 12.10 ETVs: Terveilm.
Mõiste "õiglane kaubandus" sai maailmas laiemalt tuntuks paarkymmend aastat tagasi, Eestis on see aga endiselt täiesti uus valdkond. Sisuliselt on tegu kodanikualgatusega, mis seisab hea arengumaade väiketalunike ja põllumeeste parema elujärje eest. Eestis saab Õiglase Kaubanduse toodetega lähemalt tutvuda alates lehekuust. Autor Arni Alandi.

08.05. kl. 14.50 ETVs: Keele meelest (kordus).
Seekordne saade on pyhendatud liivi keele ja kultuuri teemale. Tartu Ülikooli emeriitprofessor Tiit-Rein Viitso on aastaid seda keelt uurinud ja õpetanud ka liivlaste järeltulijatele, kes oma esivanemate keelt nyyd avastama hakkavad. Valt Ernstreits uurib liivi kirjakeelt Tartu Ülikoolis, kus liivi keele uurimise tava on päris pikk. Keeleteadlane Karl Pajusalu vaeb liivi keele ellujäämise võimalusi. Noor laulja Julgi Stalte säilitab liivi keelt oma lauludes. Autor ja produtsent Vahur Laiapea.

08.05. kl. 18.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

09.05. kl. 19.35 ETVs: Osoon.
Metsa peetakse Eestimaa rikkuseks. Selle rikkuse hoidmiseks ja tõelise väärtuse mõistmiseks korraldatakse juba aastaid kevadisi metsanädalaid. Selle aasta metsanädala hyydlauseks on "Mets läheb peale!"
Meie metsandusse on saabunud rahulikumad ajad, Eelmisel kymnendil möllanud röövraied jäävad õnneks vähemaks ning metsaomanikud on hakanud yha enam oma metsa investeerima. Metsaparandusega kaasnev kuivendusvõrkude rajamine tekitab aga vastuseisu metsakasvatajate ja looduskaitsjate vahel.
Urmas Laansoo vaatab metsa botaaniku pilguga ja tutvustab meie metsade yhte ilusamat kevadist õitsejat - näsiniint.
Režissöör Jaanus Nõgisto, operaator Andres Kull, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

10.05. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

11.05. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

11.05. kl. 19.35 ETVs: Keele meelest.
Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakonna yliõpilased on murdepraktikal Muhumaal ning keelejuhtideks on Leida Palu ja Salomonia Kask. Keeleteadlane Karl Pajusalu räägib murde- ja yldkeele seostest ning selgub, et puhast murret ei olegi olemas. Keeleteadlane Jüri Viikberg on aastaid uurinud Siberi eestlaste keelekasutust. Oma esimesed Siberi eesti keele lindistused tegi ta aga hoopis Eestis - keelejuhiks oli tal kuulsa Mahtra sõja yhe eestvedaja Hans Tertsiuse pojapoeg Jaan Tertsius, kes vanas eas veel vanaisa synnimaale tagasi tuli. Autor ja produtsent Vahur Laiapea. Tootja Ikoon.

11.05. kl. 21.00 Klassikaraadios: Folgialbum: Parasol.
Prantsuse duo Eric Thézé ja Gerard Godon ehk Parasoli plaat
"De toutes les couleurs" aastast 10218 (2005).

11.05. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

12.05. kl. 16.45 Kanal2: Rohelised uudised.

12.05. kl. 17.10 ETVs: AegRuum. Aitäh mälestuste eest (Headcase: Thanks For The Memories, Inglise 10219 (2006)).
Aina sagedamini tuleb ette, et uue sydame saanud inimestel muutuvad eelistused, võimed, unistused ja isegi iseloom. Tihti tuleb välja, et inimese uus isiksus sarnaneb hirmuäratavalt inimesega, kelle sydant ta omab. Kas on võimalik, et yhe elundiga kandub edasi ka sellesse ladestunud mälu? Kaks uue sydamega inimest otsustavad asja lähemalt uurida.

13.05. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk. Kordus kl. 22.00.

13.05. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Kohtumine majahaldjatega. Kordus kl. 23.05.