t_palkehitus.gifNeljapäeval 31 lehekuud toimub Tartus esimene rahvusvaheline käsitsi palkmajade ehitajate konverents. Yrituse eesmärk on suurendada Eesti palkehitajate koostööd ning arendada tootjate ja õppeasutuste vahelist teabevahetust, muutmaks meie ettevõtted rahvusvaheliselt hea mainega tootjateks.

Konverentsi korraldab tänavu 10. tegevusaastat tähistav Räpina ettevõte OÜ Hobbiton koostöös Eesti Puitmajaliidu, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja MTÜ Vanaajamajaga.

Esitlusele tuleb Puitmajaliidu toel valminud soovituslik juhend käsitsi palkmajaehitajatele. Koostööd tootajate ja õppeasutuste vahel tutvustab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse õppekava hoidja Priit-Kalev Parts. Esinejaid on veel Norrast, Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Soomest. Konverentsile eelneb kolmepäevane suurte pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehitamise töötuba OÜ Hobbiton tootmisbaasis Räpinas Põlvamaal.

Viimastel aastatel on Eestis hyppeliselt kasvanud palkhooneid tootvate ettevõtete arv. Väheste teadmiste ja oskuste tõttu on suurenenud ka ebayhtlase kvaliteediga ehitisi tootvate firmade hulk, kes aktiivsete eksportijatena paratamatult kahjustavad ka teiste meie tootjate mainet. Samal ajal on palkehitusest saanud oluline Eesti ekspordivaldkond, mis annab kõrvalistes maakohtades tasuvat tööd paljudele oskustöölistele.

Toimumiskoht:
Eesti Maaülikooli Metsandusinstituudi hoone, Kreutzwaldi 5, ruum 1A 5, Tartu

Konverentsi ettekanded toimuvad eesti, soome või inglise keeles.

Kava:
10.00 Andres Minn, Eesti Puitmajaliit
Tervitussõnad
10.15 George Fuller, Norra palkmajaehituskool, Norra (inglise k)
Norra palkmajaehituse tööstusstandardid
11.00 Ragner Lõbu, OÜ Saulerman; Andres Uus, OÜ Hobbiton
Soovitused käsitsi palkmaja ehitajatele. Raamatu esitlus
11.45 Dominique Pastol, Baltic Logs, Prantsusmaa (inglise k)
Palkmajaehitus Prantsusmaal: traditsioon või mood
12.30 Lõuna
13.30 Joel C. McCarty, Timber Framers Guild, Ameerika (inglise k)
Timber Framers Guild tutvustus
14.15 Raimo Tikkanen, Hirspek Oy, Soome (soome k)
Ylevaade palkehituse töövahendeist ja uuendustest. CAD-programmide kasutamine palkehituses
15.00 Priit-Kalev Parts, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Rahvusliku ehituse eriala – lõpetamata eksperiment. Kutse koostööle
15.45 Sascha Unger ja Fabian Knop, vandersellid, Saksamaa (inglise k.)
Saksa vandersellid 21. sajandil: traditsiooniline puusseppade koolitusmeetod
16.30 Lõpusõnad

Pilt. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse yliõpilased praktikal OÜ Hobbitoni juures Räpinas.