Belizes toimuval ilmastiku muutumist käsitleval konverentsil teatasid inuittide ehk lääneeskimote delegaadid täna, et paljud jahti pidanud inuitid on hukkunud, kui nende sõiduvahend on läbi õhukese jää vajunud, vahendab Postimees.

«Minu inimesed on 5000 aastat jää peal jahti pidanud, aga nyyd riskeerime iga kord eluga,» ytles Kanada inuittide linna Clyde River elanik Nicodemus Illauq.

Rahvusvahelise inuittide nõukogu esinaise Patricia Cochrani sõnul tunnevad kõik Alaska inuitid kedagi, kes on läbi jää vajudes surnud, kuid täpset hukkunute arvu on raske leida.

Teadlaste teatel on yleilmne soojenemine avaldamas kõige suuremat mõju just Arktikale ja väikestele madalatele saartele.

Belize konverentsil yritavad Arktikal elavad inimesed yheskoos troopiliste saarte elanikega leida lahendusi, kuidas tulla toime jää sulamise ja veetaseme tõusuga.

Postimees