Eile andis regionaalminister Vallo Reimaa maavanematele yle trykivärske raamatu “Looduslikud pühapaigad. Väärtused ja kaitse”. Maavanemate kaudu jõuavad trykised ka kõikidesse vallavalitsustesse, kirjutas Virumaa Teataja.

Raamat sisaldab 2005. a toimunud konverentsi “Eesti ajaloolised looduslikud pyhapaigad eile, täna, homme” ettekannete tekste ja valdkonna arengukava 2008-2012.

Sel aastal ilmavalgust näinud teos, mille põhikoostaja on Maavalla Koda, annab ylevaate, mis on looduslik pyhapaik. Edaspidi on plaanis koostöös Tartu ylikooliga pyhapaikade kaardistamine, arheoloogilised väljakaevamised ja uurimused.

“On tunnustamist vääriv, et maausulised tunnetavad endil vastutust oma pyhapaikade säilitamise eest ning on osalenud aktiivselt arengukava väljatöötamisel,” ytles Vallo Reimaa.

Virumaa Teataja