17.09. kl. 20.05 ETVs: Osoon.
Eesti sisevetes seilasid lodjad yle 600 aasta. Lotjadega peeti hansa-ajal kaubavahetust Venemaaga. Vanade fotode ja mõnede teadjameeste meenutuste abil otsustas Emajõe Lodjaselts ainulaadse veesõiduki uuesti yles ehitada. Vanaaegsel laeval seilamist ja meremehe-elu maitsmist pakutakse tänapäeval turismiteenusena. Osoon veetis yhe päeva puust kaubapurjekal Väiksel Emajõel ja Võrtsjärvel. Mati-Erki Nyman, ainuke Väike-Pakril aastaringselt elav inimene, räägib elust saarel ja Väike-Pakri taimestikku tutvustab bioloog Tõnu Ploompuu. Osooni lood seob kokku Vladislav Koržets. Autorid Mirjam Matiisen ja Sven Paulus.

18.09. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

18.09. kl. 18.15 ETVs: Osoon (kordus).

19.09. kl. 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast (kordus).

19.09. kl. 22.25 ETVs: tõsielufilm Kadunud nahatyki otsinguil (The Quest for the missing piece, Iisraeli/Saksa 10220 (2007)).
Maailmas on 650 miljonit meest ehk 1/5 kogu maailma meessoost, kellel on yks väike osake kehast puudu... "Kadunud nahatyki otsinguil" on muhedalt tehtud film, kus autor otsib vastuseid kysimusele, miks tal ei ole eesnahka. Kuna Vanas Testamendis on ymberlõikamine lepingu märgiks Jumala ja Aabrahami vahel, siis enamikel meestest on see puuduv osa kehast eemaldatud usulistel põhjustel. Autor uurib ymberlõikamise tagamaid ja põhjusi nii juutluses kui islamis. Ta filmib mitmeid ymberlõikamisi ja laseb selle toimingu tähendust selgitada nii rabidel, meestearstidel, teoloogidel kui mulladel. Põnev on jälgida vastuseid kysimusele, mida tavaliselt ei esitata - nii lihtsalt on kombeks ja nii tehakse, on tavalised vastused, mis filmi peategelane saab. Yhtlasi räägib autor uuendusmeelsete juudi vanematega, kes tahavad, et nende lapsed seda iidset tava enam ei jätkaks ja uurib, miks ei ole see komme säilinud kristlastel. Filmist saame parima ylevaate maailma kõige levinumast kirurgilisest operatsioonist.
Kordus 20.09. kl. 14.05.

20.09. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

21.09. kl. 01.30 ETVs: tõsielufilm Piisoniajajad (Rassemblez les bisons, Prantsuse 10218 (2005)).
Ameerika Metsikus Läänes aastasadu elanud 40 miljonit piisonit sattusid 19. sajandil valgete ja indiaanlaste vaheliste sõdade tõttu täieliku hävimise ohtu. Nyyd kohtab preerias taas hiiglaslikke piisonikarju ja kauboiamet on tänapäevalgi suures aus. Võimsad ja metsikud piisonid jooksevad kiiremini kui hobused, taluvad karmi kliimat ning jõu poolest pole preerias neile võrdset. Filmis jälgitakse piisonikasvatajate elu läbi aasta. Eriti maalilised on kaadrid iga-aastasest piisonikarjade kokkuajamisest, kus loomad märgistatakse ja eraldatakse see osa karjast, kes jääb muretult preerialagendikele kappama.

21.09. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

21.09. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

22.09. kl. 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni pärimusmuusika saade.

22.09. kl. 19.00 ETVs: 19:00 tõsielusari Alusmetsa varjus, 3/5: Siidiketrajad (Life in the Undergrowth, Inglise 10218 (2005)).
Siid on selgrootute imepärane leiutis, mida loomariigis kasutatakse väga mitmel moel. Kõige osavamad siidiketrajad on teadagi ämblikud. Huntämblik ei koo kyll võrku, kuid hoolitsev ämblikuemand mähib oma munad õrnalt siidi sisse ja kannab kallist kompsu igal pool kaasas. Bola-ämblikud peavad jahti kleepuvast võrguniidist pallikesega, peibutades isaseid ööliblikaid emaste feromoonidele sarnase lõhnaga. Miljonid yhiselulised ämblikud elavad ja toituvad yhes tohutu suures võrgus - araknofoobi õudusunenägu, seda kyll, aga kui põnev käitumine!

22.09. kl. 23.05 Vikerraadios: Aja jälg kivis. Chichen Itza - iidne maajade linn Yucatani poolsaarel.

23.09. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

23.09. kl. 14.05 Vikerraadios: Etosha rahvuspark Namiibias.
Kordus kl. 23.05.

23.09. kl. 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Portugali torupill.
Ansambel Roncos do Diabo esimest demoplaati ja Põhja-Portugali keele ja muusika albumit "an Freixenosa" tutvustab Leanne Barbo.

24.09. kl. 01.10. ETVs: 19:00 tõsielusari Alusmetsa varjus, 3/5: Siidiketrajad (Life in the Undergrowth, Inglise 10218 (2005)). Kordus.