Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avati näitus Kiviaja salajased sõnumid. Kaljujoonised Oneega ja Valge mere äärest.

Soome-Eesti koostööna syndinud näitus leiab aset rahvusvahelise graafikakonverentsi Impact 5 raames. Näitusel on väljas fotod  Oneega järve ja Valge mere kaldakaljudele raiutud kaljujoonistest ning nende ainetel syndinud graafikat. Taide kõrval on välja pandud Eesti kiviaegsetest leiukohtadest saadud ainulaadseid pisikujusid Ajaloo Instituudist ja Eesti Ajaloomuuseumist.

18. porikuud kell 15.30–17.00 toimub samas näituse esitlus, kus nii ajaloo kui ka kaljujoonistega seotud taide teemadel kõnelevad:

Väino Poikalainen Rock art of Karelia
Antero Kare Rock carvings and Finno-Ugrian heritage
Marjukka Vainio Photo of rock art
Loit Jõekalda Graphical Image and Time
Andres Tvauri Cup-Marked Stones in Estonia
Maie Remmel New paradigm about geometrical composition of  rock art (petroglyphs of Lake Onega)

Näituse koostasid Loit Jõekalda (Eesti), Marjukka Vainio, Riitta Virtanen (Soome) ja abiks oli Ülle Tamla Ajaloo Instituudist.

Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoone asub Tallinnas Pikk tn 17. Näitus on avatud 09.10. – 02.12.  neljapäevast teisipäevani kell 11-18. Suletud kolmapäeviti.

Maavalla koda