Teisipäeval, 16 porikuud saabub hõimupäevade puhul Viljandimaale folklooriansambel Pelõs Moljas (Pihlamarjad) Komimaalt Sõktõvkarist, kirjutas Sakala.

Külalistele sõidab Tallinna vastu ja saadab teda siin Viiratsi rahvamaja ringijuht Maire Paju. Esimene kontsert on juba kell 12.30 Pärsti koolis. Sellele järgneb kell 18 hõimuõhtu Abja kultuurimajas, kus esinevad ka piirkonna taidluskollektiivid.

17 porikuud kell 9.30 annavad komilased kontserdi Jakobsoni gümnaasiumis, kell 11.30 Paistu koolis ja kell 15 Viiratsi rahvamaja eakate inimeste teeõhtul. Külaliste päeva lõpetab kell 19 etteaste Holstre koolis koos kohalike taidlejatega.

18 porikuud kell 9.30 on kontsert maagümnaasiumis ja kell 11.30 Võhma gümnaasiumis.

Seejärel sõidavad külalised pealinna, et võtta osa hõimupäevade õhtusest programmist.

19 porikuud korraldatakse Tallinnas rahvusraamatukogus asutuse Fenno-Ugria 80. aastapäevale pühendatud teaduskonverents.

Viljandimaa koolid ja kultuuriasutused on igal aastal tähistanud hõimupäevi. Esinenud on nii oma folklooriansamblid kui külalisi ning on välja pandud näitusi. Kontserdid on kõigile tasuta ning koolide uksed on avatud ka täiskasvanud publikule.

Sakala