t_ARS.gifNeljapäeval, 25 porikuud algusega kell 10.00 Toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis (Tartu, Vanemuise 42) Akadeemilise Rahvaluule Seltsi kogumiskonverents „Võõrsil ja kodus”, kus tutvustatakse pärimuseuurijate ning naabererialade viimase aasta välitöid.

Uurimisreis viib meid tavaliselt kodust välja – jälgima, talletama ja uurima ainest, millest igapäevaselt oleme eemal. Ettekannetes vaadeldakse lisaks välitööde tutvustusele, mida tähendab kogumisel „võõras“, milline on kogumine „võõraste” seas, kuidas saavutada lähedust – ehk teistpidi, kas „võõrus” ylepea ongi probleemiks või võib sellest kogumisel hoopis kasu olla?

KAVA

10.00

Ell Vahtramäe, Gerd Raassalu: Eesti Põllumajandusmuuseumi kogumistöö: minevik, olevik, tulevik.

Helen Kõmmus: Kuidas jäädvustada Viljandi folki? Etnomusikoloogid 2007. aasta juulis Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Piret Voolaid, Astrid Tuisk:  „12 aastat? Mille eest?” Ylevaade yle-eestilisest koolipärimuse kogumisvõistlusest.

12.00

Madis Tuuder: Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioonist Siberi eestlaste juurde.

Anu Korb: Siberis eelkäijate jälgedes.

Piret Koosa: Mitte enam nii võõrana Komis.

14.15

Marta Heinrihsone, Taisto Raudalainen: Avinurme ymbruses puust ja muust.

Pille Ernits, Anu Jalak: Murdepraktikal Kodaveres.

Tuuli Annus: „Kas siin noori ka on?“ ehk välitööpraktika Setumaal.

Rein Saukas: August Kingu reisikaaslane Richard Vilmansen.

16.00

Aado Lintrop: Jízda králů – kuidas Määrimaa Hundikyla endale uue kuninga sai.

Madis Arukask: Leningradi oblasti keskvepsa maailm

17.00 Film Elavana maetud. Selgitusi jagavad Madis Arukask ja Taisto Raudalainen.

Vaata ettekannete tutvustusi