[text]
Täna on

Sellegipoolest kogunes yks huvitav seltskond õhtul Saaremetsa kyla algusesse Lillemäele. Marti käisid vanasti jooksmas noored. Kui aga kylas elavad peamiselt pensionärid, siis ongi ju 40–50aastased nende kõrval noored, kirjutas Meie Maas Eha Ennemuist.

Teismelised, nii palju kui neid on, peitsid ennast voodi alla või läksid Orissaarde peole. Kõige nooremad mardid olid 5a Henry Noah ja 6a Kaie. Järgmine vanusegrupp algas 42st, lõppes 70ga. Akordion, kellakolin, pann ja kulp – selliste pillide saatel käis yheksapealine mardipere läbi Saaremetsa ja Saarekyla talud. Ainus häda oli selles, et pärast tööpäeva jääb aega napiks. Kahe kyla jaoks kulub ikka päris mitu tundi ja nii läks osa rahvast enne magama, kui mardid kohale jõudsid.

Suured mardid kogunesid lõpuks uuesti Lillemäele, kus sai jalga puhata ja lorajuttu ajada. Ausast ja täpsest andide jagamisest ei tulnud midagi välja, sest suurem osa komme ja kypsiseid jäeti mardilastele, kes juba ammu kodus magasid. Suured mardid pidasid rohkem lugu seapeast, mis pererahvas lauale tõi. Nalja ja naeru jätkus kella kolmeni öösel.

Kadrilaupäev on sel aastal ilusti laupäeval – saab varem jooksma hakata. Olge ootel, me tuleme!


Meie Maa