19.11. kl. 20.05 ETVs: Osoon.
Osoon on jõudnud Lapimaalt Põhja-Norrasse. Maastik muutub aina karmimaks ja ilmselt yletab põhjapõtrade hulk mitmekordselt inimeste arvu. Euroopa põhjatipp Nordkapp asub Mageröya saarel 307 meetri kõrguse kalju otsas. Igal aastal käib siin eri maailma paigust umbes 200 000 turisti. Kaljuplatool on meeletult kylm ja tuuline, vaated on mattunud paksu udupilve. Põhjatipust alla laskudes lummavad yha uued fjordid ja imekaunis vana kalurikyla Gjesvaer.
Eestimaa turismimagnetiks on aastakymneid olnud Piusa liivakoopad, mis eelmisel aastal suleti. Praeguseks on ehitustööd lõppemas ja võib kindlalt öelda, et nahkhiired on võitjad. Mida inimesed sellest arvavad, näitab järgmine turismihooaeg.
Loomaloo tegelane on mäger.
Autorid Sven Paulus, Kristjan Kaljund ja Kristo Kiiker. Lood seob tervikuks Vladislav Koržets.

20.11. kl. 00.50 ETVs: Tõsielufilm Tappes Jeesuse nimel (In the name of God, Rootsi 2003)
Rwanda genotsiidi režiim suutis veenda kogu rahvast tapatalgutes osalema - usu nimel ja katoliku piiskoppide õnnistusel. Nyyd varjavad genotsiidiarmee tuhanded sõdurid end naaberriigi Kongo piiri-äärsetes vihmametsades, nimetavad end Jeesuse armeeks ja kuulutavad, et on saanud jumalalt endalt ylesande Rwanda tema vaenlastelt tagasi võita.
Kordus kl. 13.30.

20.11. kl. 14.25 ETVs: Eesti lood: Savikodu (kordus).
Tõelised ökoinimesed Knut ja Riina plaanivad omale ehitada savist ja põhust loodussõbralikku maakodu. Nii mõnedki lähedased on selle ettevõtmise suhtes skeptilised ja Knutil tuleb tõestada põlisest ehitusmehest isale ning insenerist õemehele, et savimaja, mida ta oma vanemate maalapile pysti panna kavatseb, pole mitte ymberpuhutav kolme põrsakese maja, vaid peab vastu ka tuulele, vihmale ja rottidele.

20.11. kl. 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

20.11. kl. 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlketekstiga, kordus).
Osoon teeb läbi kolme saate teekonna Eestist maailma lõppu ehk Euroopa põhjatippu - Nordkappi. Esimene peatus on Lapimaal saamide kylas Inaris. Et tutvuda saamide elu-oluga, saab Siida vabaõhumuuseumis minna ajas tagasi. Inaris kohtume ka Saami nõukogu esindaja, ehtsa saamlase Pauliine Feodoroffiga, kes tunneb suurt muret saamlaste käekäigu pärast. Nordkapis käis Sven Paulus.
Ligi tuhat aastat on inimese kõrval põlisteks saareelanikeks olnud kariloomad - nii ka Hanikatsil. Pysielanikke siin enam ei ole ja ka lambad on ainult suvilise rollis. Juba mitu suve järjest tuuakse mandrilt lambad laiule muru pygama ja tänu neile saavad madalmurusel karjamaal pesitseda mitmed haruldased linnuliigid. Kas suve läbi metsikult elanud koduloom tunneb oma peremehe ära? Kuidas lambad yle mere mandrile tagasi viiakse? Hanikatsil käis lambaid pyydmas Randel Kreitsberg.
Kuidas elavad jõevähid sygisel? Kristo Kiiker uuris, kas ka neid ootab ees pikk talveuni.

21.11. kl. 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast, kordus.

21.11. kl. 21.00 Klassikaraadios: Usu jõud. Ringo Ringvee kõneleb Hiina ja Jaapani usunditest.

22.11. kl. 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

22.11. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

23.11. kl. 00.45 ETVs: Tõsielusari Metsik loodus: Venezuela (Itinérances sauvages, Austraalia/USA 2006)
Orinoco ljaanosid ehk puisrohtlaid iseloomustavad liigniisked alad ja lopsakas rohtlataimestik. Lai soostunud Orinoco delta pakub ideaalset keskkonda kirevale loomastikule.

23.11. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

23.11. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

24.22. kl. 12.00 TV3: Tasakaal.

24.11. kl. 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast.

24.11. kl. 19.00 ETVs: Tõsielusari Imetajate elu, 6/10: Kõigesööjad (The Life of Mammals, Inglise 2002)
Enamik imetajaid on spetsialiseerunud teatud toidule - kes sööb ainult termiite, kes yksnes seemneid, kes liha. On siiski olemas ka teistsugune toitumisstrateegia. Omnivooride ehk kõigesööjate toidulaud on nii lai, et nad võivad alati syya parimat, mis parasjagu saadaval, ent see strateegia nõuab ka erilisi oskusi. Kõigesööjad peavad olema loomu poolest uudishimulikud, nagu pesukaru, kes oma väga tundlike käppadega otsib toitu nii maalt kui veest. Neil peab olema väga hea haistmismeel, nagu omapärase välimusega babirussal ehk hirvseal, kes tunneb kypsete viljade lõhna kaugelt ära. Kuid ennekõike peavad nad olema väga kohanemisvõimelised. Pesukarud, kährikud, rebased, rotid ja isegi karud on leidnud oma koha linnades. See strateegia töötab suurepäraselt ka kõige edukama imetaja - inimese puhul.

25.11. kl. 10.00 Kuku raadios: keskkonnatelk.
Kordus kl. 21.00.

25.11. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Madagaskari viimane suur yrgmets.
Kordus kl. 23.05.

25.11. kl. 14.05 Klassikaraadios: Usu jõud. Ringo Ringvee kõneleb Hiina ja Jaapani usunditest. Kordus.

25.11. kl. 15.30 Kuku raadios: Loodusajakiri. Kordus.

25.11. kl. 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Music from Vietnam 5.
Vietnami vähemusrahvaste muusikat albumilt "Music from Vietnam 5 Minorities from the central highland and coast" Caprice records 2003 tutvustab Leanne Barbo.

26.11. kl. 00.50 ETVs: Tõsielusari Imetajate elu, 6/10: Kõigesööjad, kordus.