Hiljutise uuringu kohaselt pärinevad Ameerika mandrite põlisasukad tuhandeid aastaid tagasi yle kunagise Alaska maakitsuse tulnud Siberi elanikest, vahendas Postimees.

Varasemad teooriad on põlisameeriklaste esivanemateks pidanud Aasiast tulnud rahvaid, vahendas AFP eile avaldatud Michigani ylikooli teadlaste tehtud uuringu tulemusi.

Uuringus võrreldi Põhja- ja Lõuna-Ameerika põlisasukate geene kahe Siberis elava rahvusgrupiga, mille tulemusena leiti neist yhiseid jooni. Uurimustulemuste kohaselt olid nii Põhja- kui ka Lõuna-Ameerikas uuritud inimeste geenid terve maailma peale sarnased vaid Siberi idaosas elavate inimeste omadega.

Antropoloogid ja ajaloolased pole seni põlisasukate Ameerikasse jõudmises yhisele seisukohale jõudnud. Osade teadlaste arvates tulid nad 12 000 aastat tagasi yle praegu Beringi väina asukohal oleva maakitsuse, teiste hinnangul aga 30 000 aastat tagasi meritsi Aasiast ja Polyneesiast.

Postimees