03.12. kl. 20.00 ETVs: Osoon.
Et rääkida inimese kohast looduses ja suhtumisest ymbritsevasse, kohtub Kadri Hinrikus mõtleja, kirikuloolase ja teoloogi Toomas Pauliga Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Oma raamatus "Kirik keset kyla" kirjutab Toomas Paul: Kui meie asemele ei tule keegi teine, hävitab inimene niikuinii Maa peal kõik elava ja evolutsioonitragöödia eesriie langeb. Kas asi on tõesti nii tõsine?
Kas metsas on talv rahu ja vaikuse aeg? Metsas käis Kristo Kiiker.
Lood seob saateks Vladislav Koržets.

04.12. kl. 11.00 ETVs:  Maahommik, kordus.
Oleme Saaremaal Karala kylas, kus taastatud kiviaedade read lummavad pilku ja sunnivad seisatama. Sydame soovil aedu taastava Kaja Juuliku eesmärgiks on igale lapsele vähemalt yks kilomeeter kiviaeda ehitada.

04.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

04.12. kl. 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlketekstiga, kordus).
Osooni suvine matk on jõudnud Kilpisjärvile, mis asub ainult 50 kilomeetri kaugusel Norra merest. Helsingisse on siit 1200 kilomeetrit. Kilpisjärvi rannal kõrgub Saanatunturi, mis on elamiseks ysna karm paik, eriti kaamoseajal, mil päike loojub 24. novembril ja tõuseb taas horisondi kohale 17. jaanuaril. Kilpisjärvi meelitab suvel tuhandeid turiste oma karmi loodusega, Osoon aga viibis Kilpisjärvil polaarpäeva ajal.
Tõugjas on Eestis kaitsealune kala, pyyda teda ei tohi, aga kalameeste huvi tema vastu on suur. Teadlasi huvitab, kas tõugjat saab nagu lõhet kalakasvatuses inkubeerida ja siis uuesti kodujões asustada. Esimene katse tehti Haaslava kalamajandis ja pooleaastased tõugjapojad alustavad oma iseseisvat elu Emajões.
Mäger on meie metsade põlisasukas, aga ometi kohtab teda väga harva.
Saate autorid on Sven Paulus, Randel Kreitsberg ja Kristo Kiiler. Lood seob saateks Vladislav Koržets.

04.12. kl. 22.15 ETVs: Soome nädal: mängufilm Igavese armastuse sõdalane (Jade Soturi, Jaapani/Soome 10219 (2006)).
Seiklusfantaasia. Iidses Hiinas on munksõdur Sintai (Tommi Eronen) saatuseks tappa deemon. Sintai isa oli võlu- ja sepakunsti yhendanud meister, kes sepistas isemoodi raudlaeka Sampo, mille saab avada vaid tema järeltulija. Eseme eesmärgiks on tuua kõigile inimestele õnne ja kyllust. Deemon soovib aga selle abil avada portaali, mis tooks maa peale põrgu. Teel võitlusväljale kohtab Sintai kaunitar Pin Yu'd ja armub temasse, kuid neiu syda kuulub hoopis teisele. Kibestunud Sintai võidab võitluses deemoni, kuid ei tapa teda, vaid vangistab ta pea laekasse, tekitades sel viisil sajandeid kestva vastuseta jäänud armastuse nõiaringi. Paralleelselt kulgev teemaliin leiab aset tänapäeva Soomes, kus sepp Kai (Tommi Eronen), kelle Ronja on hyljanud, elab soos erakuelu. Saatus viib ta kokku Kalevala uurija Bergiga (Markku Peltola), kelle valduses on iidsest hauast leitud raudlaegas. Kai puudutusest avanenud laegas päästab vabaks deemoni, kes võtab yle Bergi keha ja asub kavalalt manipuleerides viima lõpule sajandeid tagasi alustatud plaani. Mitmed võttepaigad pärinevad Eestist: Tallinnast 70 kilomeetri kaugusel Vihterpalus lavastati metsapõlengust laastatud alale soo, kus Kai oma erakuelu elab, antiigipood Sang Fu sisevõtted tehti Tallinna vana ylikooli keldris, kus väidetavalt tänapäeval kummitab ja endise relvatehase angaari lavastati aga Hiinas asuv soo, kus Sintai ning deemon esimest korda kohtusid.

05.12. kl. 11.30 ETVs: Soome nädal: mängufilm Igavese armastuse sõdalane

05.12. kl. 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast, kordus.

07.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

07.12. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

05.12. kl. 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast.

06.12. kl. 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

06.12. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.12. kl. 12.00 TV3: Tasakaal.

08.12. kl. 19.00 ETVs: Tõsielusari Imetajate elu: Elu puudel (The Life of Mammals, Inglise 10215 (2002)).
Kuna vihmametsa võrastikus leidub rohkem toitu kui kusagil mujal, siis pole midagi imestada, et seal elab ka palju loomi. Säärane elupaik nõuab loomulikult erilisi omadusi ja oskusi, mida demonstreerivad nii Lõuna-Ameerika laisikud ning tamandud kui ka Madagaskari leemurid ja Kagu-Aasia gibonid ning paljud teised loomad.

09.12. kl. 09.50 Vikerraadios: Looduskalender.

09.12. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.
Kordus kl. 21.00.

09.12. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Madagaskar. Ambinanitelo kylas.
Kordus kl. 23.05.

09.12. kl. 15.30 Kuku raadios: Loodusajakiri, kordus.

09.12. kl. 16.50 Klassikaraadios: Looduskalender.

09.12. kl. 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Kora Kola.
Senegali harfilaadse keelpilli kora mängija Kunda Drame sooloalbum aastast 10212 (1999). Tutvustab Leanne Barbo.

10.12. kl. 00.55 ETVs: Dokumentaalsari Imetajate elu: Elu puudel.