10.12. kl. 00.55 ETVs: Tõsialusari Imetajate elu: Elu puudel (The Life of Mammals, Inglise 10215 (2002)).
Kuna vihmametsa võrastikus leidub rohkem toitu kui kusagil mujal, siis pole midagi imestada, et seal elab ka palju loomi. Säärane elupaik nõuab loomulikult erilisi omadusi ja oskusi, mida demonstreerivad nii Lõuna-Ameerika laisikud ning tamandud kui ka Madagaskari leemurid ja Kagu-Aasia gibonid ning paljud teised loomad.

10.12. kl. 14.05 ETVs: Kandlekuusk (Eesti Telefilm 10207 (1994)).
Filmi peategelaseks on looduseuurija Juhan Lepasaar. Iseolemine, rikkuste otsimine iseendas ja ymbritsevas teevad sellest mehest harukordselt rikka, sisemiselt tervikliku ning elujõulise inimese. Autor Rein Maran, operaatorid Rein Maran ja Tõnu Talpsep, helilooja Urmas Sisask, helirežissöör Enn Säde, monteerija Margit Maran, direktor Maie Kerma.

10.12. kl. 18.15 ETVs: Minemine: India (Eesti 10220).
India on väga usklik maa ja Jaan Tätte mõtisklebki India erinevate usundite yle. Teeme peatuse Radjastani piirkonna linnades - Jodpuris, Udaipuris ja Jaipuris.
Teeäärsetes kylades käib elu nagu sadu aastaid tagasi. Näeme, kuidas põlluserval töötavad rehepeksumasinad ja kuidas värvitud kangad laotatakse maha linnatagusele väljakule värvide kuivatamiseks.
Hindud ise räägivad palvetamisest, sellest, mil viisil saririiet värvitakse ja kuidas seda endale ymber keeratakse. Kuuleme ka Shiva armastatud neiust Satist, kes tulle viskus, kui isa ei andnud luba abiellumiseks oma armastatuga.
Jaan Tätte räägib ka lingast ja selle mystilisest jõust.
Indias filmisid režissöör Tiina Park ja operaator Andres Kull. Tootja Free Studio.

10.12. kl. 20.05 ETVs: Osoon.
Kobras on Eesti loodusmaastike põline liik. 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi.alguses sai loomale saatuslikuks hinnaline kopranahk ja parfymeerias kasutatav kopranõre. 1841. aastal pyyti Koiva jõest viimane kobras. yle 100 aasta ei kuulunud kobras Eestimaa faunasse ja alles 1957. aastal toodi ta meie loodusesse tagasi.
Riigikohtus võeti vastu otsus, mis päästis iidse Kunda Hiiemäe. Kas hiiemäed ja pyhad paigad on nyyd kaitstud kirve ja buldooseri eest?
Laiuvad kõrkjaväljad on meie rannamaastike ysna tyypiline pilt. Et kõrkjas ehk järvekaisel on ka punumismaterjal käsitöömeistrile, seda nägime Räpinas Urmas Udso väikeses töötoas.
Autorid Kristo Kiiker, Kristjan Sven Paulus ja Mirjam Matiisen. Lood seob saateks Vladislav Koržets.

11.12. kl. 17.05 Vikeraadios: Mulgikeelsed uudised.

11.12. kl. 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlketekstiga).
Et rääkida inimese kohast looduses ja suhtumisest ymbritsevasse, kohtub Kadri Hinrikus mõtleja, kirikuloolase ja teoloogi Toomas Pauliga Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Oma raamatus "Kirik keset kyla" kirjutab Toomas Paul: Kui meie asemele ei tule keegi teine, hävitab inimene niikuinii Maa peal kõik elava ja evolutsioonitragöödia eesriie langeb. Kas asi on tõesti nii tõsine? Kas metsas on talv rahu ja vaikuse aeg? Metsas käis Kristo Kiiker. Lood seob saateks Vladislav Koržets.

12.12. kl. 16.00 Klassikaraadios: Ruutjuur. Ants Johansoni saade pärimusmuusikast, kordus.

13.12. kl. 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

13.12. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

14.12. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

14.12. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

14.12. kl. 00.50 ETVs: Tõsialusari Metsik loodus: Zimbabwe, 1 (Itinérances sauvages, Austraalia/USA 10219 (2006)).
Zimbabwe ja Sambia piiril paiknev Victoria juga on yks maailma suurimaid. Zimbabwes, puutumatu looduse maal, asub mitmeid kuulsaid rahvusparke. Neis võib kohata nii elevante, krokodille, pyhvleid, lõvisid, leoparde, hobuantiloope kui ka tsiibethyääne.

15.12. kl. 12.00 TV3: Tasakaal.

15.12. kl. 13.00 Klassikaraadios: Ruutjuur. ants Johansoni saade pärimusmuusikast.

15.12. kl. 17.05 ETVs: AegRuum Imeline planeet, 2/3: Purustavad jõud (Amazing Planet, USA 10219 (2006)).
Tuul, vesi ja jää murendavad maakera ja kujundavad seda ymber. Selle tulemusena synnivad hingematvalt kaunid maastikud, kuid see võib tuua ka häda ja hukatust. Geoloogilisel ajarännakul tutvume purustavate loodusjõududega ja vaatame, missugust mõju nad avaldavad meie planeedile.

15.12. kl. 19.00 ETVs: Tõsialufilm Imetajate elu: Tõus sotsiaalsel redelil (The Life of Mammals, Inglise 10215 (2002)).
Kõige eredavärvilisemad imetajad on meie sugulased ahvid. Uakari punasele näole ja mandrilli sinisele tagumikule ei leia võrdset. Värvinägemine on võime, mis andis ahvidele suure eelise kypsete viljade ja lehtede leidmisel. Ahvid kasutavad suhtlemisel ka värvisignaale, kuid see on vaid yks suhtlemisviis. Need arukad loomad elavad tihti suurtes gruppides, kus paremad sotsiaalsed oskused on edu pant. Nii võistluses partneri pärast kui ka muudes asjades on mõnigi kord mõistusest rohkem kasu kui musklitest.

16.12. kl. 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk. Kordus kl. 21.00.

16.12. kl. 15.30 Kuku raadios: Loodusajakiri, kordus.

16.12. kl. 13.35 ETVs: AegRuum Imeline planeet, 2/3: Purustavad jõud. Kordus.

16.12. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. kordus kl. 23.05.

17.12. kl. 00.50 ETVs: Tõsialusari Imetajate elu: Tõus sotsiaalsel redelil. Kordus.