20.02. kl. 14.35 ETVs: Elolinõ: Veski (kordus).
Contra läheb kylla veskiemandale. Hellenurme vesiveskis kamandab Mae Juske, kes ise olnud hoopis linnaplika, nyyd aga veski võlud avastanud ja isade tööd jätkab. Saade on osa programmist "Lõuna-Eesti keel ja kultuur". Saatejuht Contra, režissöör Juho Jalviste, operaator Arvo Mägi, toimetaja Grethe Rõõm, helirežissöör-valgustaja Sten Arvi, monteerija Ahti Tubin, produtsent Tiina Rebane.

20.02. kl. 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

20.02. kl. 23.05 Vikerraadios: Inimese sisu, Folklorist Mall Hiiemäe (kordus).

21.02. kl. 19.35 ETVs: Osoon
Tänavune pikaleveninud sygis on andnud palju kliimateemalist kõneainet. Veebruari alguses esitles yle 2500 teadlase YRO kliimaraportit, kus kliimamuutuste peasyydlasena nähakse inimest. Kui soojenemine sellises tempos jätkub, siis YRO kliimaraporti ennustuste kohaselt peaks sajandi lõpuks olema Eestis vahemereline kliima. Osoon kysib klimatoloog Ain Kalliselt, kui hukas siis ilm on ja milline syy sellest lasub inimesel. Kas ja kuidas tänavune heitlik talv mõjutab taimi ja puid, seda saame teada Tartu Botaanikaaias. Soomaa elab muutlikus talves oma viiendat aastaaega, mis on inimesele justkui looduse poolt pakutud atraktsioon. Zooloog Nikolai Laanetult saame teada, kuidas loomad talve iseloomu ette aimavad. Režissöör Jaanus Nõgisto, operaator Andres Kull, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

22.02. kl. 12.00 Kadi raadios: Muhu uudised.

22.02. kl. 15.15 Klassikaraadios: Album: Veljo Tormis - Forgotten peoples (ATMA classique 10219 (2005)).
Esineb Kanada ansambel "Musica Intima". Tutvustab Kersti Inno.

22.02. kl. 19.35 ETVs:  Minemine
Jaan Tätte seikleb Cape Verde saarestikus. See Atlandi ookeanis asuv riik koosneb kymnest väiksest saarest ja seal elab umbes 400 000 inimest. San Vincente saare suurim linn on Mindelo, kus põhiliselt pyytakse kala, lauldakse ja tantsitakse kreooli tantse. Santiago saarel asub Cape Verde riigi pealinn Praia, mis paistab silma oma särava turu poolest. Saarel paikneb ka Portugali diktaatori Salasari asutatud vangla-muuseum. Kylastame Salamansa kyla kooli ja vaatame, kuidas sealsed lapsed õpivad. Jaan õpib sööma kohalikke toite ja pyyab harjuda kohalike kommetega. Režissöör Tiina Park, operaator Andres Kull. Tootja Free Studio.

23.02. kl. 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

23.02. kl. 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

23.02. kl. 21.15 Klassikaraadios: Folgialbum: Txalaparta.
Baski löökpillil Txalaparta mängivad Jesus Andoni ja Arze Aleman.
Plaati tutvustab Leanne Barbo.

23.02. kl 19.30 ETVs: Elolinõ: Lambavill
Selleks, et lamba kasukast soojad sokid saaksid, tuleb enne palju tööd ära teha. Contra lähebki Võrumaale Pressi kylla õppima, kuidas villast lõng saab ja mis sealt edasi tuleb. Ja ette öeldes - see pole sugugi lihtne. Saatejuht Contra, režissöör Juho Jalviste, operaator Arvo Mägi, toimetaja Grethe Rõõm, helirežissöör-valgustaja Sten Arvi, monteerija Ahti Tubin, produtsent Tiina Rebane.

24.02. kl. 14.30 Kanal2: Rohelised uudised.

24.02. kl. 16.05 TV3: Tasakaal.
Saatelõik: Selles saates tuleb juttu mõistlikust metsamajandamisest. Kuulame, mida on öelda erametsaomanikel ja ettevõtetel, kes liitunud vääriselupaikade moratooriumiga.

25.02. kl. 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat: ööbik, kägu ja teised laululinnud. Kordus kl. 23.05.