Marimaal kirjutati 25.12. vaimuhaiglast välja opositsiooniryhmituse Teine Venemaa eestvedaja Artjom Bassõrov, kes viidi sundravile 23.11. – päev enne opositsiooni valimiseelset meeleavaldust, mille yks korraldajatest ta oli, vahendas Fenno-Ugria.

Bassõrovile määrati sundravi 27.11. kohtuotsusega, mille kohta tema kaitsjas esitasid hiljem edasikaebuse Mari Eli Vabariigi ylemkohtusse.

13.12. nõudis Bassõrovi vabastamist ka Rahvusvaheline piinamisvastane yhendus. Samuti saatis Garri Kasparovi juhitud Yhendatud Rahvarinne 12.12. palve Venemaa inimõigusvolinikule Vladimir Lukinile, et viimane aitaks Bassõrovi juhtumit lahendada.

Inimõigus- ja koostööyhendus Soome-Vene kodanikefoorum saatis pärast Bassõrovi haiglassepaigutamist laiali avalduse, milles on öeldud, et Venemaal on sagenenud psyhhiaatrilise sundravi kasutamine poliitilise opositsiooni vaigistamise meetodina. "Psyhhiaatrilise ravi kasutamist poliitilise surve avaldmisel võib pidada piinamiseks," nenditakse avalduses.

Vaata lisaks:

Fenno-Ugria