Alates 30 sydakuud (30.01.) on taas Klassikaraadio kavas saatesari Boreaalia, mis tutvustab põhjamaade hõimurahvaste elu.

Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste kombestiku piirjoontesse jäävat inimeste abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud, kirjutab Klassikaraadio.

Saatejuht Jaan J. Leppik tutvustab koos saatekylalistega lähemalt põhjamaade erinevaid hõimurahvaid, nende seotust oma loodusliku biotoobiga, nende kultuuri, väärtusi ja suhtumist riiki ning esivanematesse. Räägitakse ka looduslikest mõjudest rahvaste muusikalisele eneseväljendusele. Sari synnib koostöös Fenno-Ugria Asutusega.

Saade on eetris kaks korda kuus kolmapäeviti kell 21, kordus pyhapäeval kell 14.05 ja internetis järelkuulatav.

30 sydakuu saate teemaks on komid. Saates on kylas Tallinna Ülikooli keeleteadlane (väitekiri komi keelest) prof Anu-Reet Hausenberg, Tartu Ülikkoli doktorant, Eesti Kirjandusmuuseuni teadur Nikolai Kuznetsov

Saadet toimetab Mirje Mändla.

Boreaalia arhiiv

Klassikaraadio