28.01. kl. 18.15 ETVs: Bionina
Kuidas kavandada säästlikku hoonet? Miks on tšuktšid ja indiaanlased yhte nägu? Mida teeb meiega wifi? Autor Anne Lill, režissöör Kaidor Kahar. Tootja Haridusmeedia.

28.01. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Kuldnokk pole ainus lind, kes inimese meisterdatud pesakastist lugu peab. Meie metsades elavad kakulised on samuti tänulikud inimese loodud pesitsuspaikade yle. Pesakastide paigaldamisega on võimalik neid salapärase eluviisiga linde oma kodule väga lähedale meelitada. Et kevadeks oleks kakul pesakoht, kuhu muneda ja poegi haududa, on talv just õige aeg pesakastide paigaldamiseks.
Kas hobusest on saanud linnaloom? Mis saab võidusõidul äraaetud hobustest?
Autorid Kristo Kiiker ja Kristjan Kaljund. Lood seob saateks Vladislav Koržets

29.01. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

29.01. kl 18.15 ETVs: Osoon, kordus.
Luiged, sõtkad ja aulid on talvistel veekogudel ysna tavaline vaatepilt. Kui paljudele linnuliikidele talvel meie vetes meeldib olla, seda näitab veelindude loendus. Sven Paulus loendab ornitoloogide juhendamisel veelinde Silma Looduskaitsealal.
"Ykskord vaatasin sygavale Su sydame Punasesse Raamatusse. Seal aga kirjutati mu kohta: Paiguti. Levik teadmata". Nii kirjutab luuletaja Timo Maran oma luulekogus "Metsa pööramine". Loodussemiootik Timo Maran pyyab mõista loomade omavahelise suhtlemise märgilist keelt ja laiemalt ka kultuuri ning looduse suhteid, mis on Timo jaoks nii tihedalt põimunud, et kõik see, mis ei mahu teadusartiklitesse ning loengutesse, leiab väljundi luules. Timo Maraniga kohtus Puhtulaiul Kadri Hinrikus.
Lood põimib kokku Vladislav Koržets.

30.01. kl 14.50 ETVs: Bionia, kordus.

30.01 kl 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast, kordus.

30.01. kl 21.00 Klassikaraadios: Borealia. Komid.
Saates on kylas Tallinna Ülikooli keeleteadlane (väitekiri komi keelest) prof Anu-Reet Hausenberg, Tartu
Ülikkoli doktorant, Eesti Kirjandusmuuseuni teadur Nikolai Kuznetsov.
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja kombestiku piirjoontesse jäävat inimeste abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud.

31.01. kl 01.20 ja kl 13.15 ETVs: Tõsielufilm Jumal on meiega: George W. Bush ja usudiktaadi synd (With God on our Side: George W. Bush & the Rise of the Religious Right in America, USA 10217 (2004)).
Maailm on hea ja kurja võitlus, kus Ameerika on headuse eelpost ja jumalast äravalitud maa. Vähemalt nii arvab George W. Bush ja ta konservatiivide ringkond, kellele jumal on nii välis- kui ka sisepoliitikas kilp ning mõõk. Jumalaga saab rynnata ja jumalaga saab kaitsta. Raske on vastu vaielda, kui jumal näib olevat Ameerika presidendi sinasõber, ehkki kõik teavad lugu hundist, kes tõmbas kord selga lambanaha.

31.01. kl. 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

31.01. kl. 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

01.02. kl 00.35 ETVs: Tõsielusari Aeg, ruum, teised, 5/6: Lihtsalt naabrid. Kylg kylje kõrval (Le temps, l`espace, les autres, Prantsuse 10219 (2006)).
Loomad on sunnitud savannis kõrvuti eksisteerima. Kohati on kõrvuti elamine kergesti seletatav - yks toitub teisest. Vahel võib yhe tegevus olla teise toiduahela lyliks. Kõige sagedamini yhendatakse jõud julgeoleku eesmärkidel. Paradoksaalselt on väga kahjulikuks naabriks loom, kes ise kedagi ei karda - elevant.

01.02. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.

01.02. kl. 21.05 Vikeraadios: Pärimuster.

02.02. kl 09.00 ETVs: Tõsielusari Ma elan maal: Myanmaris (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
Nay Aung elab Myanmaris, mida varem nimetati Birmaks. Meie silmis on tema elu hästi põnev. Myanmari inimesed usuvad vaime ehk nat'e. Et põldude kaitsevaim kindlustaks hea saagi, viib Nay Aung talle kahja - riisi ja teed. Niisuguseid ujuvaid aedu, mis kinnitatakse vaiadega järve põhja kylge ja mida saab kerge vaevaga teise kohta viia, ei kohta kusagil mujal maailmas.

02.02. kl. 12.00 TV3: Tasakaal.

02.02. kl 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast.

03.02. kl. 08.40 ETVs: Tõsielusari Ma elan maal: Austrias (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
7-aastane Andreas elab Austrias. Andreas, ta vanem õde Johanna, vanemad ja vanaema-vanaisa elavad kõik yhes ja samas talus. Andrease pere peab piimakarja ja nad valmistavad myygiks jogurtit.

03.02. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

03.02. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat, Dalai-laamade paleed.
Kordus kl 23.05.

03.02. kl 14.05 Klassikaraadios: Borealia, komid, kordus.