[text]
Täna on

t_hoimuklubi.gifKolmapäeval, 6 radokuud algusega kell 17 esineb Fenno-Ugria Hõimuklubis komi rahvusest Tartu Ülikooli doktorant ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Nikolai Kuznetsov. Ettekandja räägib  Paul Ariste tegevusest komi rahvaluule kogujana. Samuti tutvustatakse tema kogutud komi pärimuse raamatuid, mis ilmusid Eesti Kirjandusmuuseumi väljaandel kahes köites aastatel 2005 ja 2006.

Radokuu algus on kohane aeg meenutada akadeemik Aristet, kes sündis 03.02. 1905 ja suri 2. veebruaril 1990.

Akadeemik Paul Ariste on peale paljude teiste keelte õppinud ka komi keelt ning tegelenud  sellegi keelega. Tema õpetajaks oli üks komi keelejuhtidest, kellelt ta talletas komi pärimust. Kuid Ariste ei ole käinud komide asualadel rahvaluulet kogumas. Komi aines on kirja pandud komi sõjavangidelt 1941. ja 1942. aastal Tartus. Ariste kogutud komi ainestikku hoitakse mitmes köites Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivis. Need materjalid on nüüdseks raamatute kujul kättesaadavad ka laiemale lugejaskonnale.

Hõimuklubi leiab aset kolmapäeval, 06.02. algusega kell 17 Tallinnas Roosikrantsi 6 Eesti Keele Instituudi 3. korruse saalis.

Oodatud on kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Hõimuklubi järgmisel yritusel 20.02. kõneleb Aivar Ventsel teemal Soomeugrilased linnas - vastuoluline ja ignoreeritud teemavaldkond Eesti Siberi-uurimises.
 

Fenno-Ugria