11.02. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Leevikestel polekski nagu õiget talve. Lootuses, et talv taeva ei jää, näitamegi talvelindu.
Peipsi äärde Nina kylla on kerkinud mitu põhumaja, millele annab jõudu tuuleveski ja kanalisatsiooni asendab imbväljak. Lisaks keskkonnahoidlikule kyljele on mängus ka kokkuhoid. Sven Paulus uurib, mis on ökoprojekteerimine ja kas ökoehitus võiks saada valdavaks.
Yleilmne soojenemine pakub maailmas yha enam kõneainet. Seoses James Lovelocki kuulsa teose "Gaia kättemaks" ilmumisega eesti keeles võtsid Rahvusraamatukogus peetud avalikul mõttevahetusel ilmastiku teemal sõna Riigikogu liige Marek Strandberg ja Eesti Entsyklopeediakirjastuse peatoimetaja Hardo Aasmäe. Kas on põhjust paanikaks? Kohal käis saatejuht Kristjan Kaljund.
Lood seob saateks Vladislav Koržets.

12.02. kl 17.05 Vikerraadios: Võrukeelsed uudised.

12.02. kl 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlkekirjaga, kordus.)
On kaks võimalust: kas uppuda omaenese prahi sisse või hakata prygi valima. Millised võimalused on looduslike jäätmete käitlemiseks? Kas abiks võiks olla "köögihunt"? Kristjan Kaljund pyyab banaanikoortest lahti saada.
Tartu linna servas, piki Suurt Emajõge kulgev Jänese matkarada on tartlaste vaba aja veetmise meeliskohaks. Juba yle aasta takistavad loodusvaatlejaid ja pyhapäevasportlasi rada läbivad paadikanalid. Maaomanikud ei taha nende krundilt läbi liikuvatest inimestest kuuldagi. Randel Kreitsberg uurib, mida yks loodushuviline peab tegema, kui eraomanik kallasrajal liikumist takistab.
Saatejuht Vladislav Koržets.

13.02. kl 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast, kordus.

13.02. kl 21.00 Klassikaraadios: Roheline saade.

14.02. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

14.02. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

15.02. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnu uudised.

15.02. kl 21.05 Vikerraadios: Pärimuster. Saade pärimusmuusikast.

16.02. kl 08.45 ETVs: Tõsielusari Ma elan maal: Lõuna-Aafrikas (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
Kuna Pauli vanemad peavad jaanalinnufarmi, on tydruku elu seotud nende suurte ja uhkete lindudega. Hommikueineks sööb kogu pere yhest jaanalinnumunast tehtud munaputru, siis aitab Pauli jaanalinnutibudel koore seest välja pääseda, maalib jaanalinnumunale kirju või saab isegi jaanalinnu seljas sõita.

16.02. kl 12.00 TV3: Tasakaal.
Päevakajalised ning õpetlikud loonalood toovad televaatajateni Hendrik Relve ja Joosep Matjus.

16.02. kl 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast.

16.02. kl 19.00 ETVs: Tõsielufilm Elu enne syndi. Loomad, 1/2 (Inglise 10219 (2006)).
Film viib vaataja loomade tiinuse varjatud maailma, jälgides loomaloodete arengut munaraku viljastamisest kuni synnini. Visuaalsete efektide, arvutigraafika ja 4D ultrahelitehnoloogia abil saadud pildid võimaldavad esimest korda näha, kuidas arenevad emakas elevant, delfiin ja koer.

16.02. kl 20.00 ETVs: ehh, uhhuduur 2.
Kui tunnete, et teid kodus ei märgata ja kannatate tähelepanu puuduse pärast, siis minge rattaga Bangladeshi ning kõik teie vaevad saavad tasutud. Sajad inimesed kogunevad loetud minutitega, et teid vaadata - niisama, sõbralikult, ujedalt naeratades - ja vahel tekib tunne, et oledki midagi erilist, ainulaadne ja kummaline. Kuidas muidu seletada inimeste nii pingsat ja keskendunud huvi kuue täiesti tavalise eesti soost mehepoja vastu? Enneolematud, ennenägematud olendid saabusid. Valged, pikad, higised. Uuuhh. Avakosmosest kindlasti.

17.02. kl 08.15 ETVs: Tõsielusari Ma elan maal: Argentiinas (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
10-aastase Franco vanemate farm laiub 1000-hektarilisel maavaldusel. Nii pole ime, et liigutakse peamiselt hobustel ja lapsed õpivad enne ratsutama kui käima.

17.02. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

17.02. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Tiibeti legendaarsetes pyhamutes.
Kordus kl 23.05.

17.02. kl 14.05 Klassikaraadios: Roheline saade.

17.02. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Ysna Vaikne Duo.
Albumit "Õhtu ilu" (2007) tutvustab Leanne Barbo.