[text]
Täna on

t_evo060121.gifBoliivia president Evo Morales saabub sel nädalavahetusel ametlikule visiidile Norrasse, mis algab tutvumisega Saami kultuuriga.

Evo Morales on esimene indiaani päritolu Boliivia president ja mees, kel on eriline huvi riigi põliselanike elu-olu vastu. Norra ajalehe Aftenposteni teatel tunneb Morales lisaks Norraga koostöö arendamisele ja naftavarude majandamisele elavat huvi ka saamidega tutvumise vastu.

President Moralesit võõrustab tema 1. kuni 4. urbekuud kestval visiidil Norra keskkonna ja rahvusvahelise koostöö minister Erik Solheim.

Esimene peatus on Karasjokis (saamipäraselt Kárášjohka), kus Boliivia president kylastab Sámediggi (Saami parlament) ja Sapmi kultuuriparki, kus ta tutvub väikerahva ajaloo ning kultuuriga.

Pärast Finnmarkist (Norrale kuuluv Lapimaa osa) lahkumist suundub president Morales Stavangeri, kus ta viiakse yhele naftaplatvormile.

Viimane peatus on Oslos, kus Boliivia riigipea kohtub kuningas Harald V-ga, Strotingi (Norra parlament) esimehe Thorbjørn Jaglandi ja peaminister Jens Stoltenbergiga.


Delfi