10.03. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Roostik on looduskaitseliselt väga oluline, aga samas ka arvestatav ehitusmaterjal. Milline roog sobib ehituseks ja kuidas seda lõigata? Roolõikust ja roomattide valmistamist näitavad Kristo Kiikerile Saaremaa mehed.
Lausa Tallinna kylje all Viimsis asub ainulaadne ja huvitava kujunemislooga looduskaitsealune klindi astang, mis möödujale võsa seest eriti silma ei paista. Kas omapärased looduskaitseobjektid peavad olema eksponeeritud? Seda uurib Sven Paulus.
Saatejuht Vladislav Koržets.

11.03. kl 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

11.03. kl 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlkekirjaga, kordus).
Linnulugu on valgepõsk-laglest. Kevad on rändlindude saabumise aeg ja ysna pea võime rannaniitudel näha peatumas haneparvi ning nende seas ka valgepõsk-laglesid.
Soomaa Rahvuspark on tuntuks saanud oma viienda aastaajaga. Kuidas mõjutavad yleujutused luhtasid ja milline on luhtade osatähtsus rahvuspargi looduses? Talvised luhad sõitis läbi Kristjan Kaljund.
Miks ikka juhtub nii, et ehitatakse sinna, kuhu ei tohiks, ja vastu kohalike elanike tahtmist? Pirita linnaosas käis asja uurimas Sven Paulus.
Saatejuht Vladislav Koržets.

12.03. kl 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast, kordus.

12.03. kl 19.30 ETVs: Eesti lood: Savikodu (Eesti 10220 (2007)).
Tõelised ökoinimesed Knut ja Riina kavatsevad omale ehitada savist ja põhust loodussõbraliku maakodu. Nii mõnedki lähedased on selle ettevõtmise suhtes kahtlevad ja Knutil tuleb tõestada põlisest ehitusmehest isale ning insenerist õemehele, et savimaja, mida ta oma vanemate maalapile pysti panna kavatseb, pole mitte ymberpuhutav kolme põrsakese maja, vaid peab vastu ka tuulele, vihmale ja rottidele.

12.03. kl 21.00 Klassikaraadios: Roheline saade.
Roheline saatesari pyhendub jätkusuutlikule ja energiasäästlikule elustiilile ja mõtlemisele. Mis on roheline kultuur või roheline energia?
Sarja autor on Peeter Liiv, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

13.03. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

13.03. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

14.03. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.

14.03. kl 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

15.03. kl 08.45 ETVs: Tõsielusari Ma elan maal: Soomes (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
Outi pere istutab igal aastal maha 4000 uut kuusekest - nad nimelt kasvatavad jõulupuid.

15.03. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

15.03. kl 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur. Saade pärimusmuusikast.

15.03. kl 16.15 ETVs: Kodumets.
Sarja neljanda saate algul pyyame lahti mõtestada sõnayhendit - metsade bioloogiline mitmekesisus - tähenduse. Toome näiteid vihmametsade tihedatest džunglitest, Inglismaa kunagiste metsamaade nõlvadelt ja heidame pilgu Kaug-Ida mõõtmatutele avarustele.
Jätkame metsade saatuse jälgimist Eestis, kus asjatundjate arvates on alanud mitmesuguste muutuste ajastu. Maaylikooli professor Hardi Tullus ja metsakaitse- ning metsauuenduskeskuse direktor Kalle Karoles arutlevad, missuguseks kujuneb ilmastiku soojenemise mõju Eestimaa metsadele.
Metsaomanike Paul ja Joel Augi abiga saame teada, kas metsade kuivendamine on veel vajalik ja võimalik ning kuidas näeb välja Eestimaa paesesse pinnasesse vajutatud jumala jalajälg.
Järgnevalt visandame koondpildi Eesti tänastest kodumetsade omanikest. Haanjamaa mees Erki Sok räägib oma taluga seotud lugudest, metsade majandamise põhimõtetest ning pyhapäevadest Pärksa-Kärsna talus.
Autor ja saatejuht Juhan Aare.

15.03. kl 19.00 ETVs: Tõsielusari Sinine planeet, 1/8 (Blue Planet - A Natural History of the Oceans, Inglise 10214 (2001)).
Maailma ookeanide looduslugu "Sinine planeet" hõlmab kõike alates armastatud randadest ja elust kihavatest rannikumeredest kuni saladuslike vetesygavusteni. Ookeanid katavad kaks kolmandikku maakera pinnast, kuid ometi on need suuremalt jaolt läbi uurimata ja veel vähem on neid filmitud. Käesolev sari muudab meie arusaamasid maailmamerest. Edusammud veealuses fotograafias avavad uksed tundmatutele aladele, mida pole seni veel kunagi uuritud.

15.03. kl 20.30 ETVs: ehh, uhhuduur 2.
Kabul - linn maakeral, Afganistanis. Riik, kus käib sõda. Rahutu paik, sest vahetevahel lõhkevad pommid, pudenevad juhuslikud raketid. Elu on habras. Kes sureb kodus, kes teel tööle. Kes Egiptuses puhates. Me ei tea, millal oleme valel ajal vales kohas. Võib olla on õigus ylitargal ryndil - pikaealisuse saladus on end elu eest ära peita. Elada ja mitte elada. Kelle jaoks oli Afganistani minek vastutustundetus kuubis, kelle jaoks kalkuleeritud risk, mille suurus kõrvalolijale selgelt liialdatud. Kodu ootas. Insallah. Syndigu Allahi tahe.

16.03. kl 08.40 ETVs Tõsielusari Ma elan maal: Mongoolias (Ma vie a la ferme, Kanada/Prantsuse 10218 (2005)).
13aastane Nogui on Mongoolia karjakasvatajate pere kolmas laps. Mongolite jaoks on hobused kõige tähtsamad loomad. Mongoli vanasõnagi ytleb, et hobuseta mongol on nagu tiibadeta lind.

16.03. kl 09.30 ETVs: ehh, uhhuduur 2, kordus.

16.03. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

16.03. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Siirdume Peruusse.
Kordus kl 23.05.

16.03. kl 14.05 Klassikaraadios: Roheline saade, kordus.

16.03. kl 16.50 Klassikaraadios: Looduskalender.

16.03. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum.
10aastase synnipäeva tähistamiseks on Tartu noorte rahvamuusikute selts Sinimaniseele andnud selle aasta alguses välja esimese helikandja "Ääletu ägin" Tutvustab Leanne Barbo.