Venemaa Soome-ugri kultuurikeskuse esindajad kohtusid 12 urbekuud Leningradi oblastivalitsuse töötajatega, arutamaks piirkonnas elavate soome-ugri rahvaste olukorda, vahendas Fenno-Ugria.

Nõupidamisel pöörati erilist tähelepanu vadja ja isuri kylade säilitamisele Ust-Luga sadama ehitamise käigus ning riiklikku toetust vepsa, vadja, isuri, karjala ja ingerisoome rahvuslikele yhiskondlikele seltsidele.

Osa toetusest on võimud valmis eraldama läbi Sõktõvkaris asuva Venemaa soome-ugri kultuurikeskuse korraldatud kultuuriprojektide, milles osalevad ka Leningradi oblastis elavad inimesed. Keskus ja oblastivõimud kavandavad koostöö jätkamist.

Kuberneri nõunik Vjatšeslav Sanin teatas, et lähimal ajal luuakse Leningradi oblastis põlisrahvaste toetusprogramm ning arutatakse ka Leningradi oblasti põlisrahvaste kultuurikeskuse loomist.

Fenno-Ugria