Haanjamaal Kaudimäel tähistati Haanimiihhi nõvvokua (Võru keeles Haanjameeste nõukoda – toim) eestvõtmisel kevadist pööripäeva. Päikest tervitati tulepaku põletamisega, kirjutas EPLs Tanel Mazur.

Õhtul sai hoo sisse rahvapidu, pillimeesteks olid Tarmo Noormaa ja Anu Taul. Kõigile keedeti ka yks korralik puder, et kere heledaks ei läheks. Yks korraldaja, Aare Rätsepp sõnas, et pudrukeetmine on juba väga vanadel aegadel kombeks olnud. “Siis keetsid naised kyll täitsa omaette putru. Aga nagu pööripäevadel on, pikk päev, rahvas koos. Inimesed tahavad syya ometigi. Kui keedad ikka korraliku seakoodi enne ära ja paned siis odratangu sisse, saab korraliku sööma,” leidis Rätsepp. Need, kellel jäi vastlapäeval liug tegemata, sai võla tagantjärele ära õiendada. Oli lund, sai liugu lasta. Kui Võru linnas on täitsa kevad käes ja muu Eesti lumest päris prii, siis Haanjas on korralik lumi maas. “Seda peaks aprilli (mahlakuu - toim) esimese nädalani jätkuma,” arvas Rätsepp.

Eesti Päevaleht