05.05. kl 20.05 ETVs: Laupäeval toimunud koristuspäeval "Teeme ära 2008" koristatud prygi hulga järgi otsustades võiks arvata, et me ei hooli yldse oma ymbritsevast keskkonnast ega loonast. Kui aga mõelda nendele kymnetele tuhandetele inimestele, kes koristustöödel osalesid, võib öelda, et hoolime ikka kyll! Sven Paulus uurib, kas inimene on muutunud ainult looduse tarbijaks ja minetanud austuse loona vastu.
Eestimaal on kauneid mõisaparke, aga et yks talumees juba 19. sajandi lõpul oma talu ymber võõrpuuliike ja lilli istutama hakkas, see oli tollases kylayhiskonnas ysna iseäralik nähtus - eks neid Rõugu talu peremehi vähe imelikeks peetigi. Lisaks puudearmastusele oli peremeestel huvi ka raamatute ja teatri vastu. Aga ykskord oli aeg sealmaal, et viimane Rõugu peremees Kusti pidi siitilmast lahkuma ja aed sai pärandatud Pirgu seltskonnale, kus teater ja puud jälle koos. Tänasel Rõugu talupargi dendraariumi pererahval käis kylas Kadri Hinrikus.

06.05. kl 17.05 Vikerraadios: Võrukeelsed uudised.

06.05. kl 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlkekirjaga).
Eestimaal elavast yheksast rähniliigist elab roherähn ainult Saaremaal, mujal Eestis pole teda nähtud. Roherähni elupaigaks on vanad pehkinud puutyved puiskarjamaadel ja metsatukkades. Talle ei meeldi suur-kirjurähni kombel inimestele end näidata. Kristo Kiikeril õnnestus siiski roherähni viivuks tabada.
Juba aastaid on olnud vett yle ajav Tuhala nõiakaev inimestele suurepärane ja pisut salapärane looduspilt, millest on ikka vaimustunult oma sõpradele räägitud. Sven Paulus tahab teada, kas on oht, et Tuhala nõiakaev võib kuivaks jääda, kui lähikonnas hakatakse kaevandama ja sellega rikutakse veekihte?
Kuidas ilmastiku soojenemine on mõjutanud Aafrika loodust? Milliseid muutusi toob ilmastiku soojenemine kaasa meie oma koduses looduses? Mirjam Matiisen kysib seda ilmauurijat Andres Tarandilt.

07.05. kl 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur, saade pärimusmuusikast, kordus.

07.05. kl 21.00 Klassikaraadios: Borealia, kordus.

08.05. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

08.05. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

09.05. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.

09.05. kl 21.05 Vikerraadios: Pärimuster.

10.05. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

10.05. kl 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur, saade pärimusmuusikast.

10.05. kl 16.30 ETVs: Kodumets.
Alustame ringkäiguga Läänemaal, kus Paul Haug meenutab viimastel aastakymnetel tema kodumetsas toimunud muutusi. Saate yhe kesksema teemana räägime lahti sealtkandi metsaomanike idee rajada Harjumaa ja Läänemaa piirile midagi Eesti oludele ebatavalist - Läänemaa värava. Välja valiti koht Tallinnast Virtsu viiva maantee ääres, kus yhele poole maanteed jääb suur seitsme meetri paksuse turbakihiga raba.
Saate teises pooles tutvustame uusi mõtteid ulukikahjustuste vältimiseks. Lõpuminutitel jõuame siiski järeldusele, et loodusega koostööd tehes peab arvestama suurte ja väikeste loomadega nii metsas kui maanteel.

10.05. kl 19.00 ETVs: Tõsielusari Sinine planeet, 7/8: Tõusud ja mõõnad (Blue Planet - A Natural History of the Oceans, Inglise 10214 (2001)).
Looded mõjutavad mereelu. Lammisood kuuluvad kõige tootlikumate alade hulka maakeral. Arvukad taimed pakuvad toitu arvukatele loomadele, kuid elu ei ole siiski kerge, sest kõikjal varitsevad kiskjad ja loomadel tuleb olla iga hetk valmis ennast rynnaku eest kaitsma.

11.05 kl 08.35 ETVs: Tõsielusari lastele Tere tulemast minu maale: Lievijnega Hollandis (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 10217 (2004)).
Keda ei huvitaks, kuidas elavad teiste maade lapsed. Kas nad käivad koolis? Milliseid mänge mängivad? Mida nad söövad? Väikeste giidide abil teeme ringi ymber kogu maailmale.

11.05. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

11.05. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat, Namiibia avastamine.
Kordus kl 23.05.

11.05. kl 14.05 Klassikaraadios: Borealia, kordus.

11.05. kl 16.50 Klassikaraadios: Looduskalender.

11.05. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. La votz deus anjos.
Béarni ja Gaskooni Pyreneede osa mitmehäälse meestelaulu albumit "La votz deus anjos" (Alfa 10216 (2003)) tutvustab Leanne Barbo.