Teadlased maalisid inimkonna kestmajäämisest ysna synge pildi.

Uurijate arvates on inimestel ilmastiku muutuse ja ennasthävitatava käitumise tõttu ysna vähe aega jäänud, vahendas elu24.

«Enne selle sajandi lõppu on mitu miljardit meist surnud ja väikesed inimkogukonnad saavad elada ainult põhjapoolsetel aladel, kuna sealne keskkond on enam- vähem elukõlblik,» leidis mitmeid teadusauhindu saanud James Lovelock.

Lovelocki arvates on kasvuhoonegaaside ja muude keskkonna saastajate vähendamisega hiljaks jäädud ning selle tõttu on häving vältimatu.

Suurbritannia Royal Society professor Martin Rees lisas, et on 50 protsendiline võimalus, et inimkond ei sure pärast järgmist aastasada täiesti välja.

Rees rõhutas, et peale ilmastiku muutuse ohustavad inimkonda veel mitmed teised ohud.

«Näiteks haigused ja terrorism. Pole välistatud, et mõni terroristlik ryhmitus on oma valdusesse juba saanud tuumarelvad,» oli Rees pessimistlik.

Postimees