03.06. kl 11.00 ETVs: Tõsielufilm Inimene ja koduloom (Eesti Telefilm 10204 (1991)).
See on mõtisklus inimese ja kodulooma suhetest läbi aegade. Filmi keskmeks on koer ja hobune kui inimsoo arengut kõige enam mõjutanud koduloomaliigid.

03.06. kl 17.05 Vikerraadios: Võrukeelsed uudised.

03.06. kl 18.15 ETVs: Osoon, kordus.
Eestimaa loonas ei ole ykski teine lind nii pyhendunud pesaehitaja kui kukkurtihane. Kukrut meenutava pesa kannab lind kõrshaaval kokku ainult yheks kevadeks - igal kevadel alustab kukkurtihase paar oma kodu rajamist uuesti. Lehekuu on looduskaitsekuu. Selle aasta Eerik Kumari looduskaitse preemia sai seeneteadlane professor Erast Parmasto. Looduskaitse algab looduse tundmisest. Mida põhjalikumalt me liike ja nende elupaiku tunneme, seda paremini me oma loodust hoida oskame.
Sinimägedes uurime, kuidas maastik on aidanud meid ka rasketel aegadel.
Autorid Kristo Kiiker, Kristjan Kaljund ja Sven Paulus. Saatejuht Vladislav Koržets.

04.06. kl 16.05 Klassikaraadios: Ruutjuur, saade pärimusmuusikast, kordus.

04.06. kl 21.00 Klassikaraadios: Borealia.

05.06. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

05.06. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.
Kordus kl 20.30.

05.06. kl 22.05 ETVs: Võrokeste uma pido.
Maailma esimene võrukeelne laulupidu on suur rahvapidu, mis tipneb vägeva kontserdiga Kubija laululaval. Peol kõlavad ainult võrukeelsed laulud, olgu need siis rahvalaulud, rahvalikud laulud, klassikalised koorilaulud või ka uuemad kooridele seatud laulud. Peole on oodatud eelkõige kõik mujale elama ja tööle läinud võrukesed, et tugevdada paikkondlikku yhtekuuluvustunnet. Toimetaja Ruth Alaküla, režissöör Erle Veber.

06.06. kl 11.30 ETVs: Võrokeste uma pido, kordus.

06.06. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.

07.06. kl 00.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised, kordus.

07.06. kl 09.30 ETVs: Osoon. Andres ja Mari Tarand; Nurmenukk.
Oli ylaste ja nurmenukkude õitsemise aeg, kui Mari ja Andres Tarandile Korkare tallu kylla läksime. Ligi 40 aastat on see väheasustatud paik Vihterpalu põliste metsade keskel Tarandite perele maakoduks olnud. Maakoduks sõna otseses mõttes, sest siin kasvatatakse oma põllul kartulit ja rukist, kasvuhoones tomateid ning peenramaal porgandit ja supirohelist. Andres peremehena vaatab rohurindest kõrgemale puude poole. Talu maadele on istutatud tuhandeid kuuski, nimelisi tammesid, haruldasi võõrliike ja siin kasvab ka yks Eestimaa võimsamaid jugapuid. Ymbrus rõkkab linnulaulust, iga kuuldud heli ja nähtud linnu kohta tehakse märkmeid uue Linnuatlase tarvis. Loomulikult ei saa klimatoloogi juurest lahkuda, rääkimata ilmast. Pererahvaga ajas juttu Kadri Hinrikus.

07.06. kl 13.05 Klassikaraadios: Ruutjuur, saade pärimusmuusikast.

07.06. kl 16.30 ETVs: Kodumets.
Alustame saadet Läänemaal kus, meie teejuhiks on Rakvere linnapea Andres Jaadla. Ridala vallas, Kivikylas asub kunagi tema vanaisale kuulunud metsamaa. Näeme Lääne-Eestile omases rannaäärset metsa ja seal asuvat kivimyrakat, mis aastakymneid tagasi tundus Andresele eriti suurena. Mereni ulatuvat metsa filmides sattusime ka suhteliselt harva esinevale loodusnähtusele.
Saate teine osa viib meid Pärnusse, kus 05.05. avati tänavune metsanädal. Lindistasime seal pikema usutluse Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatuse esimehe Aigar Kallasega. Räägime riigimetsas läbiviidavatest ymberkorraldustest ja riigimetsa majandajate suhetest erametsaomanikega. Samal päeval jäädvustasime Pärnus ka hetke, mil Riigikogu esimees Ene Ergma sealsesse Lasteparki puu istutas. Seejärel oli Ene Ergma lahkesti nõus rääkima metsa tähendusest Eestile ja oma metsaga seotud elamustest saatesarja "Kodumets" vaatajatele.

08.06. kl 09.30 ETVs: Osoon. Metssigade toitmine. Vesipapp. Juhani Püttsepp (ETV 10220 (2007)).
Metssiga on meie metsades tavaline loom ja söödakohti teades on võimalik teda ka jälgida. Osoon on yhe sellise söödakoha juures, et uurida, missugune loom on metssiga ja miks ta just nii käitub.
Kadri Hinrikus teeb looduse- ja kirjamehe Juhani Püttsepaga väikese retke Juhanile tähtsatesse ja armsatesse paikadesse.
Kui sygisel rändlinnud lahkuvad, siis vesipapp tuleb Eestisse suvitama. Kevadel looduse tärkamise aegu aga otsustab vesipapp talvepaikadega hyvasti jätta.

08.06. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

08.06. kl 14.05 Klassikaraadios: Borealia, kordus.

08.06. kl 17.10 ETVs: Tõsielusari Planeet Maa, 1/5: Poolusest pooluseni (Planet Earth, Inglise 10219 (2006)).
Loomade ja taimede elu valitsevad päike ning magevesi. Sarja esimeses osas tehakse maakerale ring peale ja jälgitakse ilmastiku järk-järgulist muutumist ning selle mõju.
Keiserpingviinid Antarktikas peavad veetma neli kuud pimeduses, söömata ja kuni miinus 70-kraadises kylmas. Samal ajal algab Arktikas kevad ja jääkaru koos poegadega tuleb lumekoopast välja. Kahe pooluse vahel elavad loomad oma igapäevast elu loona muutustes.

08.06. kl 18.15 ETVs: Etnomosaiik: Marid (Eesti 10220 (2007)).
Selle saatega alustame uut osa sarjast "Etnomosaiik". Marid on yks vähestest rahvustest, kellel on säilinud oma põline loonausk. Neil on meie hiitega väga sarnased pyhad metsad, kus esivanemate kombel palvepyhi peetakse. Marid pyyavad elada tasakaalus loona, iseenda ja teiste inimestega ka tänapäeval.
Saade on valminud MEIS-i Haridusprogrammide Keskuse tellimusel. Saadet toetab Eestimaa Rahvuste Ühendus, autor ja produtsent Jevgenia Haponen, režissöör Sergei Ledenjov, operaator Meelis Kadastik.

08.06. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Indio Cachoeira Solos de Viola Folguedo 2007. Brasiilia kymnekeelse kitarri ehk viola virtuoosi tutvustab Leanne Barbo

08.06. kl 23.05 Vikerraadios: Kuula rändajat, kordus.

09.06. kl 01.30 ETVs: Tõsielusari Planeet Maa, 1/5: Poolusest pooluseni.