t_Idnakar.gifUdmurtias on langenud aardekyttide ohvriks piirkonna tuntuim Idnakari linnamägi. Musti arheolooge saabuvat Glazovski rajoonis asuvale muistisele kogu Venemaalt, vahendas Finno-Ugria.

Sarnaseid teateid saabub mujaltki. Viimasel ajal on hauaröövlid lõhkunud kalmeid Jarski ja Glazovi rajoonides. Musti arheolooge ei erista oma seaduslikest ametivendadest mitte yksnes ametliku loa puudumine vaid ka hoolimatus pärandi suhtes.

Udmurtia kultuurimälestiste ameti direktori Inna Devjatkova sõnul on nad sõlminud mälestiste kaitseks koostöökokkuleppe miilitsaga. Alustatud on juurdlust, kuid yhetgi kurjategijat seni tabatud pole.

Mälestiste halb olukord on pälvinud ametnike kõrgendatud tähelepanu seoses Udmurdimaa Venemaaga liitmise 450 aastapäevaga. Idnakari linnamäele kavatsetakse ehitada sel puhul turismikeskus.

Pilt: Idnakari linnamägi, internet

Allikas: Finno-Ugria