ETVs 15.09. kl 22.25 Välisilm esitleb: Evo Moralese Boliivia (Bolivian Voices - the rising of a democracy, Prantsuse 10221 (2008)).
Pärast aastakymneid kestnud raskusi, narkokartellide ja võõramaiste korporatsioonide vastast võitlust koitis Boliivia lihtrahvale lõpuks tähetund. 2006. aastal sai esimest korda riigi presidendiks põlismaalane: Juan Evo Morales Ayma, aimaraa-põlismaalane, vaeste eestkostja, sotsialist ja populist. Kuid sellest ei piisa, sest Boliivia kurikuulsa šovinistliku yhiskonna opositsioon võib käia yle jõu. Ent ometi on Boliivia Ladina-Ameerika kaalukeel. Kui Evo Moralese võrdsuseihalus võidab, võib sellest nakatuda kogu manner, kui see aga läbi kukub, jääb vaeste ja põlismaalaste unistus unelmaks.

16.09. kl 12.55 ETVs: Välisilm esitleb: Evo Moralese Boliivia.

16.09. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

16.09. kl 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlkekirjaga, kordus).
Osoon alustab hooaega Eestimaa loona ja loomariigi tutvustamisega. Esimene tegelane on metsade isand karu, keda teadlaste andmeil peaks meie metsades elama yle 600. Karusid on palju, aga metsas me nendega eriti ei kohtu, aga vaatame siis karu tegemisi televiisorist.
Osooni suvine matk viib Vormsile. Vormsi on rohkem kui 93 ruutkilomeetrit kuiva maad keset merd ja saare vanuseks võib lugeda ligikaudu 3000 aastat. Arvatakse, et ajaloolisele rannarootslaste asulale, Vormsile, mis tähendab "madu", andis nime Islandilt pärit viiking Orm. Millisena näevad oma saart tänased noored vormsilased?
Saate tegid Kristo Kiiker ja Kristjan Kaljund. Lood seob saateks saatejuht Vladislav Koržets.

17.09. kl 14.50 ETVs: MuinasTeeVee: Leid (Eesti 10217 (2004)).
Midagi leida võib nii maa alt kui ka maa pealt. Mida arheoloogid maa alt otsivad? Milliseid korruptiivsusele viitavaid dokumente leidsid arheoloogid Tallinna Raekojast ja mis ajast need pärinevad? Milliseid väärtusi võib igayks ise leida koduse pööninguarheoloogia käigus? Kuidas leiuga ymber käia, kuidas vanu asju puhastada ja millal nende eest riigilt raha saab? Muinsuskaitse Nõukogu esimees Toomas Tamla annab nõu, kust nõu saada. Koos Muinashiirega otsivad aardeid Mart Kalm ja Gaute Kivistik

18.09. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

18.09. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.
Kordus kl 20.30.

19.09. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
kordus kl 00.05.

20.09. kl 09.15 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Yurikoga Jaapanis (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 10217 (2004)).
Keda ei huvitaks, kuidas elavad teiste maade lapsed. Kas nad käivad koolis? Milliseid mänge nad mängivad? Mida nad söövad? Sari vastab kõigile neile kysimustele, tehes väikeste reisijuhtide abil ringi ymber kogu maailma. Täna räägib oma kodumaast 11-aastane Jaapani tydruk Yuriko.

20.09. kl 13.05 KLassikaraadios: Folgialbum. The Langeleik.
Prantsuse Raadio välja antud plaat Norra langeleigist ehk väikesest tsitrist. Mängib Gunvor Hegge sõpradega. Plaati tutvustab Leanne Barbo.

20.09. kl 17.05 ETVs: Aimesari Aeg: Päevaaeg (Time, Inglise 10219 (2006)).
Me tegutseme aja rytmis, mõtlemata, et see võib erineda teiste inimeste ajatajust, looduse rytmidest või iseenda sisemisest kellast. Sarja esimeses osas vaatleb stringiteooria teerajaja Michio Kaku suurimat synkronisatsiooni imet looduses: kord aastas kogunevad grunjoonid kahe tunni jooksul California rannikule kudema. Kohtume ka yhe prantsuse geoloogiaga, kes on elanud tykk aega täielikus eraldatuses, ja saame teada, kuidas see on mõjutanud tema ajataju. Inimesele on omane mineviku ja tuleviku tunnetamine. See võime on vaid vähestel teistel loomadel. Gorilla King demonstreerib teadlastele oma ajataju, mille olemasolu tõstatab palju olulisi kysimusi: miks voolab aeg ainult yhes suunas? Miks me ei saa seda peatada, näha ega puutuda? Kui aeg on nii tabamatu, kas on see siis yldse reaalne või on see pelgalt meie aju väljamõeldis?

21.09. kl 08.50 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Serkaniga Tyrgis (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 10217 (2004)).
Keda ei huvitaks, kuidas elavad teiste maade lapsed. Kas nad käivad koolis? Milliseid mänge nad mängivad? Mida nad söövad? Sari vastab kõigile neile kysimustele, tehes väikeste giidide abil ringi ymber kogu maailma. Serkan tutvustab meile oma kahel mandril asuvat kodumaad just siis, kui Tyrgis tähistatakse magusapyhi.

21.09. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

21.09. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Jotunheimenis - Norra katusel
Kordus kl 23.05.

21.09. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Malicanti.
Lõuna-Itaalia Puglia traditsioonilised laulud ja tarantellad ansambli Malicanti esituses. Plaati tutvustab Leanne Barbo.