[text]
Täna on

t_B_MarisKilk_Kaali.gifFotovõistlusesele Maavalla hiied 10221 saatis oma tööd 28 autorit. 102 pildile on jäädvustatud 52 erinevat looduslikku pyhapaika Maavalla eri paigust. Piltidel võib näha iidseid hiisi, pyhi allikaid ja kive. Näha on uuemaidki pyhapaiku nagu kurepesaga post, millele seotakse soovipaelu ja samuti yhe Saaremaa äriettevõtte klientide teenindamiseks rajatud pyhapaik.

Hindamiskogu selgitab saadetud piltide hulgast lähinädalatel välja noorte ja täiskasanute peaauhinna võitja ning parimad järgmistes ryhmades: puu(d), kivi(d), veekogu, kaitstavad liigid pyhapaigas, annid, hiietavad, hiie valu.

Fotovõistluse võitjad tehakse avalikult teatavaks 29.11. kl 12 algaval tunnustussyndmusel Tartus Vanemuise 42 Eesti Kirjandusmuuseumi saalis.

Fotovõistlus esmärk on jäädvustada meie rahva looduslike pyhapaikade ilu ja valu ning suunata inimesi märkama esivanemate väekohtade varjatud väärtusi.

Võistluse auhinnafondis on 8500 krooni raha, 3000 kr fotovarustuse kinkekaarte, loodusajakirjade, Maalehe ja LoFo aastatellimused. Auhinnatud piltide autorid saavad lisaks raamatu “Looduslikud pühapaigad, väärtused ja kaitse” ning 10222. a sirvikalendri.

Võistlust toetavad Kehrwieder, Turu Foto, Overall, Loodusfotovarustus, Maaleht, Eesti Loodus, Horisont, Loodusesõber ja LoFo.

Fotovõistlusele saadetud piltidega saab tutvuda siin

Pilt: Kaali järv, Maris Kilk


Maavalla koda