Neljapäeval, 6. kooljakuud vestleb helimees, aga ka filmide kokkupanija, juht ja kirjutaja – kuidas kunagi – Enn Säde Fenno-Ugria Hõimuklubis oma filmimatkadest soome-ugri rahvaste juurde.

Just nyyd on aeg, kus vanad mälestused jälle pinnale kerkivad, sest Enn Säde on parajasti ametis Lennart Mere hõimurahvastest tehtud filmide, mille valmimisel ta ise osales – Veelinnurahvas, 1970; Linnutee tuuled, 1977; Kaleva hääled, 1986; Toorumi pojad, 1989; Šamaan, 1977–1997 – taastamisega. Ehk Säde sõnadega: „Pärast märtsi lõppu peaksid Lennarti kõik (!!) filmid olema puhtaks kyyritud, parandatud, uute subtiitritega varustatud ja DVDna myygiks valmis.”

Lisaks eelmainitud filmidele soomeugrilastest valmis Enn Sädel 1991. aastal „Liivlaste lood”.

Hõimuklubi leiab aset 6. novembril algusega kell 17.00 Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi gymnaasiumi ringauditooriumis (Vene 22, II korrus).

Oodatud on kõik huvilised, sissepääs vaba.