Täna, neljapäeval, 13.11. algusega kl 14.00 peab Kärt Summatavet Tallinnas loengu "Märk ja Ornament". Loeng juhatab sisse Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu võistluse "e e s t i - o m a - k i r i".

Loeng toimub Tallinna Rahvaülikoolis (Estonia pst 5a) esimese korruse saalis. Sissepääs tänava poolt.

Tulekust teada andmine: 6604772, 5187812 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
kuulutab välja konkursi

e e s t i - o m a - k i r i
Vana kiri uues kuues

Kiri esitab loomise mustrit silmaga nähtavate märkidena (Hasso Krull)
kiri → kirjama, kirjutama` kirjadega, kirevusega varustama, kirjuks tegema, kirjuks tikkima` (Andrus Saareste)

Kunstnikud, käsitöömeistrid ja ettevõtjad!
Olete oodatud osalema konkursil, mille eesmärgiks on luua rahvuslikel traditsioonidel põhinevaid uusi ja tänapäevaseid käsitööesemeid, mida ilustab eesti oma kiri - muster, ornament vms.

Toimumise aeg: porikuu 2008 – lehekuu 2009.

TINGIMUSED

• Yks autor võib esitada konkursile kuni kolm erinevat tööd
• Töö ei tohi olla varem eksponeeritud
• Eelistatud on naturaalsed materjalid
• Soovitame toote sidumist paikkondliku legendiga
• Arvestame töö kvaliteeti

• Eraldi kuuluvad hindamisele traditsioonidest lähtuvad projektid ja ideed, mis on seotud elukeskkonna rikastamisega peres, talus, kylas, maakonnas (mänguväljakud, kylade-talude sildid jne)

Korraldajad toetavad võimalusel võidutööde edaspidist tootmist.

Konkursi edukaks õnnestumiseks toimuvad õppepäevad:
• Loeng Tallinna Rahvaülikoolis 13. kooljakuud (K. Summatavet) kell 14.00-16.00
• Loeng ERM-i Näitustemajas 23. sydakuud (V. Reemann, V. Tuubel)
• Lisalugemist:
E. Vunder (1992) Eesti rahvapärane taimornament tikandis
H. Krull (2005) Loomise mõnu ja kiri
S. Pallo (2005) Eesti peremärgid
V.Reemann (2008) Kiri-muster-ornament

Tööde esitamise viimane tähtaeg lõppkonkursile on 11. lehekuud 2009.
Maakondade käsitööseltsid/yhendused võivad korraldada oma piirkonna konkurss-näituse 1.-11. mai 2009.
Konkursi auhinnafond on 50 000 krooni

Konkursitööl peab olema märgusõna, mis on kinnitatud töö kylge ja eseme/idee syndimise lugu. Lisaks märgusõnaga kinnine ymbrik, milles on autori nimi, tel., aadress, e-post, pangarekvisiidid.

Lõppkonkursi parimaid töid eksponeeritakse Eesti Käsitöö Majas
26. lehekuud - 16. pärnakuud 2009.
Järgmine konkurss 2009/2010 eesti-oma-pill

Lisateavet: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Tel. 6 604 772, faks 6 409 087

E-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., www.folkart.ee