17.11. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Loom, kelle nime ei julgenud vanarahvas suhugi võtta, on meie metsade arvukaim kiskja hunt. Zooloog Harri Valdmannilt kysime: kas hunt ikka on nii hirmuäratav?
Isikuloo tegelane on muusika- ja raadiomees Jaan Elgula, kes peab end täie õigusega maameheks. Kalavetel olles on võimalus loodust jälgida igal aastaajal ja igasuguse ilmaga, kala on sinna juurde ainult lisatasu.
Kerkivate naftahindade taustal tuleb yha rohkem mõelda taastuvjõu kasutusele. Päikesejõudu peetakse yheks kallimaks. Kuidas päikesepaneelidega toota võimalikult odavat elektrit? Millised kogemused on selles valdkonnas USAl?
Autorid Kristo Kiiker, Kadri Hinrikus ja Kristjan Kaljund. Saatejuht Vladislav Koržets.

18.11. kl 00.20 ETVs: Kas on elu pärast kapitalismi? (kordus).
Kõik on poliitika - meie energiavarudesse puutuv kohe kindlasti. Von Krahli Akadeemia kylalisena vaatab seekord tulevikku Ameerikas elav Vene majandusteadlane Andrei Illarionov. Teatri rahvusvaheline trupp mängib kaasa.

18.11. kl 13.55 ETVs: Tõsielusari Aeg, 3/4: Maa aeg (Time, Inglise 2006).
Inimesed teavad, et aeg ulatub kaugele tagasi ammu enne meie tekkimist, ja jätkub kaugele tulevikku veel kaua pärast meie kadumist. See teadmine võimaldab õppida minevikust ja kavandada tulevikku. Aga kust me tuleme ja kuhu me teel oleme? Michio Kaku laseb uurida oma DNA-d, et teada saada, kust on pärit tema esivanemad. Sarja kolmas osa lõpeb pilguheiduga tulevikku.

18.11. kl 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

19.11. kl 15.20 ETVs: MuinasTeeVee: Seto maja (Eesti 2004).
Eesti on nii suur riik, et siin peab vana maja väljanägemise mõistmiseks teadma ka paikkondlikke omapärasid. Miks on setu maja teistsugune, saame teada hobuse seljas ratsutavalt arhitektuuriajaloo professorilt Mart Kalmult. Gaute uudishimutseb, mida setu naised oma paljude patsidega teevad ning kuidas ise meisterdada lihtne-odav aed. Yhtlasi uurime, mis mänge suured inimesed vanades kohtades mängivad.

20.11. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

20.11. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.
Kordus kl 20.30.

20.11. kl 19.05 ETVs: Tõsielusari Lõvimees, 8/10 (Lion Man, Uus Meremaa 2004).
Siioni looduspargi loomad on nyyd juba kaks nädalat ilma Craigi ja Karenita läbi ajanud. Craig on Lõuna-Aafrikas ja loodab sealt kaasa tuua mõne valge lõvikutsika. Täna kohtub ta oma suurimate liitlaste, Linda Tuckeri ja Jason Turneriga, yleilmse valgete lõvide kaitseks loodud fondi asutajatega.

20.11. kl 19.30 ETVs: Siiditeel.
Vanad templi varemed, hauakambrid, sambad ja bareljeefid annavad tunnistust kunagise Persepolise linna hiilgusest. Nagu paljud teisedki paigad Siiditeel, nõnda hävitas Makedoonia Aleksander ka need omaaegsed templid ja hauakambrid. Jätkame teekonda pika ajalooga Iraanis. Teejuhtideks sellel raskel retkel on Tiina Jokinen ja Peeter Vähi.

21.11. kl 14.50 ETVs: Siiditeel (kordus).

21.11. kl 15.20 ETVs: Dokumentaalsari Lõvimees, 8/10 (kordus).

21.11. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.05.

21.11. kl 19.05 ETVs: Mytoklipp: Juuksed (ETV 1998).
Mida tähendavad juuksed eesti rahvausundis? Režissöör Aile Ellmann, toimetaja Piret Suurväli.

22.11. kl 09.15 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Tanjaga Indias (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 2004).
Keda ei huvitaks, kuidas elavad teiste maade lapsed? Kas nad käivad koolis? Milliseid mänge mängivad? Mida nad söövad? Laste dokumentaalsari vastab kõigile neile kysimustele, tehes väikeste giidide abil ringi ymber kogu maailma.

22.11. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

22.11. kl 13.05 KLassikaraadios: Folgialbum. Leonen Orroak.
Baski muusikute Ibon Koteroni ja Kepa Junkera plaat legendaarse albokamängija Leon Bilbao mälestuseks. Elkarlanean 2004. Tutvustab Leanne Barbo.

22.11. kl 16.05 ETVs: Kas on elu pärast kapitalismi?
Radikaalse yhiskonnakriitikuna tuntud Noam Chomsky jagab oma maailmavaateid Von Krahli Akadeemias. Teatri kireva taustaga trupp mõtestab kuuldut omalt poolt nii sõna kui teoga.

22.11. kl 19.00 ETVs: Tõsielusari Andidest Amazonaseni, 2/6: Amazonas (Wild South America. Andes to Amazon, Inglise 2000).
Amazonas on maailma võimsaim jõgi, milles voolab viiendik kogu maailma jõgede veest. Igal aastal väljub Amazonas oma kallastest, ujutades mitmeks kuuks yle metsa umbes Inglismaa suurusel territooriumil. Tulvamets on koduks kilpkonnadele, kaimanitele ja hiidsaarmastele. Siin lendavad kalad õhus ja delfiinid ujuvad puulatvade vahel.

22.11. ~ 19.10 TV3: Roheline patrull.

22.11. kl 19.50 Yks tegu: Hobuse rautamine
"Hobune, tema kuuleb ja kuulab. Liigutab kõrvu, võbistab lakka ja pilgutab ripsmeid. Lähed, tõmbad pihuga yle kareda naha. Võtad taskust leivatyki ja räägid. Nii, nagu sa oma autoga iial ei kõnele."
Loo kirjutas Grethe Rõõm, võrukeelset juttu loeb Merle Jääger.

23.11. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Ölandi saar Rootsis.
Kordus kl 23.05.

23.11. kl 08.40 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Jiang Yuega Hiinas (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 2004).

23.11. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonatelk.

23.11. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Doromb.com.
Ungari parmupillimängija Szilagyi Aron katseline ja põrisev album aastast 2005. Tutvustab Leanne Barbo.

23.11. kl 20.10 ETVs: Osoon: Hando Runnel (ETV 2005).
Poeet Hando Runnel ytleb, et tähistaeva all ja metsas muutub inimene enda vastu ausaks. Maailma lõputa suurus ajas ja ruumis paneb astronoomi mõtlema: mis see kõik on? Luuletaja pöörab sellesama mõtte enese peale tagasi: kes mina olen? Tähtede all seistes tunnetad yhtekuuluvust suure otsata saladusi täis ilmaga ja yhtäkki taipad, et oled selle saladuse yks osake. See annab rahu hinge. "Öö elab paksu pilve sees, seal on maailma algus", nii mõtiskleb luuletaja Hando Runnel. Režissöör Jaanus Nõgisto, operaator Andres Kull, helirežissöör Peeter Roos, toimetaja Õie Arusoo. Täna on Hando Runnelil 70. synnipäev. Palju õnne!