01.12. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Eesti metsade põliselanik põder on end siin koduselt tundnud juba viimased 10 000 aastat.
Tallinna kesklinnast kymnekonna kilomeetri kaugusel asuv Tabasalu looduspark on oma loodusmaastiku ja mitmekesise rannikuäärse kooslusega parim paik linnainimesele looduse tundmaõppimiseks. Sygisel avati siin suunavate viitadega 3,5 kilomeetri pikkune õpperada, kus võib näha erinevaid maastikutyype ja kooslusi. Rada kulgeb mööda kõrget panka ja viib klindialusesse metsa, kus saab jälgida rändlinde ning haruldasi taimeliike. Teejuhiks Tabasalu õpperajal on Val Rajasaar. Roheline eluviis, millega käib kahtlemata kaasas ka taastuvkõud, ei ole ajutine mood, vaid meie tulevik. Mida kallimaks muutub taastumatutest loodusvaradest toodetav elekter, seda kiiremini tasub end ära teistsuguse jõu tootmine. 1930. aastatel Ameerikas ehitatud Hooveri tamm on maailmale tõestanud veejõu võimsust.
Autorid Kristo Kiiker, Sven Paulus ja Kristjan Kaljund. Saatejuht Vladislav Koržets.

02.12. kl 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

02.12. kl 18.15 ETVs: Osoon (venekeelse tõlkekirjaga, kordus).
Eesti koolid osalevad juba aastaid ylemaailmses GLOBE-programmis. Koolilapsed Narvast, Sillamäelt, Muhu saarelt, Tartust, Viljandist ja Tääksilt olid kutsutud USA suursaadiku residentsi aeda, et võtta õhu-, vee- ja mullaproove ning rääkida GLOBE-st.
Metsa rikkuseks ei ole mitte ainult seal kasvavad puud. Viimastel aastatel on hakatud metsast yles otsima vanu kiviaedu, hoonete varemeid ja lubjapõletus- ning tõrvaajamisahje. Need pärandkultuuriobjektid on kunagisest inimtegevusest metsa jäänud mälestused, mille korda tegemise ja hooldamise eest maksab riik toetust. Uute jõuallikate teema jätkub USA-s - suurriigile kohaselt ei piirdu USA yksnes oma koduõuel jõusäästmise ja uute võimaluste otsimisega, vaid uued tootmisviisid tahetakse kättesaadavaks teha kogu maailmale.
Autorid Kristo Kiiker ja Kristjan Kaljund. Saatejuht Vladislav Koržets.

04.12. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

04.12. kl 12.30 kadi raadios: Muhu uudised.

04.12. kl 19.05 ETVs: Tõsielusari Lõvimees, 10/10 (Lion Man, Uus Meremaa 2004).
Uus-Meremaa põhjaosas, täiesti tavaliste maamajade vahel, asub Siioni Looduspark. Looduspargi asukate hulka kuulub nii mõnigi maailmas yliharuldane loom. Alles äsja oli see park yks Uus-Meremaa kõige paremini varjatud saladusi, peale telesaadet, on Lõvimees aga tuntuks saanud. Avalikkuse huvi siinsete loomade vastu on muutunud tohutuks. Sellepärast ongi telesarja tänane osa tagasivaade möödunule, kus korratakse vaatajatele kõige enam meeldinud episoode.

04.12. kl 19.30 ETVs: Siiditeel.
Syyria äärealadel saab naisest kolmekymne viiendal eluaastal oma pere põllutööline ja mees võtab uue naise. Jätkame teekonda ylipõnevas Syyrias. Teejuhtideks Tiina Jokinen ja Peeter Vähi.

05.12. kl 14.50 ETVs: Siiditeel.

05.12. kl 15.20 ETVs: Tõsielusari Lõvimees, 10/10.

05.12. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.05.

06.12. kl 09.15 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Jagadiga Indoneesias (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 2004).
Keda ei huvitaks, kuidas elavad teiste maade lapsed? Kas nad käivad koolis? Milliseid mänge mängivad? Mida nad söövad? Laste dokumentaalsari vastab kõigile neile kysimustele, tehes väikeste giidide abil ringi ymber kogu maailma.

06.12. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

06.12. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum.
Värske plaat viimaselt läti libliklõõtsa mängijalt, kylapillimehelt Alberts Medniselt. Tuvustab Leanne Barbo.

06.12. kl 14.50 ETVs: Kas on elu pärast kapitalismi?
Kas on võimalik ette kujutada näiteks "ökoloogilist" rahandussysteemi? Von Krahli Akadeemia kylalisena otsib vastuseid Ameerika majandusteadlane Catherine Austin Fitts. Lõpliku pildi paneb kokku Von Krahli rahvusvaheline ryhm.

06.12. kl 19.00 ETVs: Tõsielusari Andidest Amazonaseni, 4/6: Andid (Wild South America. Andes to Amazon, Inglise 2000).
Imeline reis maailma pikimas mäeahelikus - ekvaatorist peaaegu Antarktikani välja. Andides elavad loomad trotsivad karme loodustingimusi. Prillkarudel, puumadel, kondoritel ja flamingodel tuleb taluda jäist kylma, metsikuid tuuli ja hõredat õhku.

06.12. kl 19.15 TV3: Roheline patrull.

06.12. kl 19.50 ETVs: Yks tegu: Leivategu (ETV 2007).
Leivategu pole just lillepidu ja kodust leiba tehakse tänapäeval vähe. Ometi pysib leivaarmastus inimestes, kes on näinud, kuidas leivategu käib. Kes on saanud leivatainast katsuda, ahjus kerkiva pätsi lõhna sisse hingata. On saanud tunda seda valusalt mõnusat vaeva, mis leivateoga kaasas käib. On tundnud, milline mõnu on lyya hambad paksu, võist tilkuva ahjusooja leivakääru sisse.

07.12. kl 08.40 ETVs: Tõsielusari Tere tulemast minu maale: Ranwaga Liibanonis (Bienvenue dans mon pays, Prantsuse 2004).

07.12. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

07.12. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Šotimaa.
Kordus kl 23.05.