Esmaspäeval, 12.01. algusega kl 18.00 peab arheoloog Kahrut Eller Tallinnas Harju tn 1 ettekande "Mõnda muistse Syyria kuningatest ja nende matusekommetest".

Ettekandes käsitletakse "valget laiku" tavalise ajalooõpiku kaardil - 4 - 3 aastatuhande taguseid Syyria linnu, riike ja nende kuningaid ning nende kuningate ja muugi rahva matmiskombeid. Lähemat käsitlemist leiab linn ja palee koos kuningate matusepaigaga, mida kõneleja ise on kohapeal kaevanud.

Kahrut Eller on Tübingeni ylikooli hooajalistel välitöödel Syyria Araabia Vabariigis osalenud 2001. aastast. Viimased 3 aastal on ta kohapeal uurinud Qatna kuningahaua põrandakihistusi.

Syndmus toimub Härjapea koja ettekandeõhtute sarjas Tallinnas Harju tn 1 Pegasuse kohviku kolmandal korrusel.

Syndmus on tasuta, kõik huvilised on oodatud.

Härjapea koda