Kolmapäeval 14. sydakuud kl 18.00 toimub Tallinnas Vanalinna Muusikamajas Udmurdi elma õhtu, mis avab soome-ugri rahvuspäevadele pyhendatud sarja.

Õhtu peaesinejad on tunnustatud udmurdi folklauljatar Nadja Utkina ja kitarrist Robert Jyrjendal.

Arvo Valton tutvustab Udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi, kelle synnist möödub 111 aastat. Näidatakse udmurtide hingest kõnelevat  tõsielufilmi  „Päikeselapsed“ (L.Ruussaar, K. Kaljundi). Samuti toimub udmurdi tantsutuba ja pakutakse udmurdi toite.

Õhtu peaesineja Nadja Utkina loodud laulud on rahva seas vägagi tuntud.  Seaded oma pärimusepõhjalistele udmurdikeelsetele lauludele loob ta tavaliselt ise. Esinemisreisid on Nadja viinud Hollandisse, Inglismaale, Norra ja Soome. Tänaseks on tal ilmunud 4 CDd, yks neist - “Nadja & Fragile” -  koostöös eesti kitarristi Robert Jyrjendaliga.

Fenno-Ugria ja Vanalinna Muusikamaja koostöös toimuvad järgmised hõimuõhtud:

radokuus: saami kultuuri päev, Kalevala-päev,
urbekuus: ungari 1848. a revolutsiooni aastapäev
mahlakuus: ersa keele päev, mari sangari päev.

Vanalinna Muusikamaja asub Tallinnas Uus 16c. Sissepääs tasuta.

Maavalla koda