t_ersad1.gifErsa kogukond Eestis, kylalised Mordvamaalt, teised soomeugrilased ja hõimurahvastest huvitatud tähistasid eile Tallinna Vanalinna Muusikamajas hõimuõhtul ersa keele päeva, kirjutas Fenno-Ugria.

Fenno-Ugria Asutuse ja mordva kultuuriseltside korraldatud õhtule olid Mordvamaalt Ardatovi rajoonist Tšukalõ kylast kylla sõitnud kaks ehedat laulumemme, kes esitasid vanu rahva- ja tavandilaule.

Eesti Mordva Kultuuriseltsi esimees Natalia Konstantinova-Ermakov tutvustas ersa elma. Jaak Prozes kõneles ersa kirjakeele rajajast Anatoli Rjabovist, kelle synniaastapäeval 16. mahlakuud ersa keele päeva tähistataksegi.

Indrek Särg näitas filmikatkendeid ersade suvisest palvepyhast Rasken Ozks.

Mordvamaal Kalassevo keskkoolis õppiv Konstantin Konstantinov pidas ettekande oma kodukoha ja kooli kohta.

Kõik õhtu kylalised said maitsta ka ersapäraselt kypsetatud pannkooke.

Ersa keele päeva tähistati Eestis juba 12. aastat järjest.

Ersa keel on Mordva vabariigis vene ja mokša keele kõrval ametlik riigikeel, tegelikult aga pole sellel avalikus elus ega hariduses erilist kaalu. Ersa keele väärtustamiseks tähistatakse alates 1993. aastast ersa keele päeva.

Fenno-Ugria