Venemaa peanõia (peašamaani) valimistel osaleb 188 inimese seas ka neenets Ser Num Tu (Valge Välk), kodanikunimega Ivan Jadne, vahendas Fenno-Ugria.

Ivan Jadne (54) on syndinud Jamali Neenetsi autonoomses ringkonnas Nadõmi rajoonis. Ka tema isa ja vanaisa olid šamaanid.

Ta on lõpetanud Leningradi pedagoogilise instituudi kehakultuuriteaduskonna ja töötanud sõjalise õpetajana, poksi- ja judotreenerina. Jadne on nelja lapse isa.

Venemaa peanõia valimiste nimekirjas on nõidasid Tuvast, Altaist, Hakassiast, Kalmõkkiast, Irkutski oblastist, Jamalist, Moskvast ja mujalt.

Valimiste esimestes järgus valitakse kolmekuise rahvahääletuse teel välja 12 inimest. Nende hulgast sõelutakse järgmise kolme kuu jooksul välja kolm inimest, kelle seast menukaimaks osutunu kuulutataksegi riigi peanõiaks.

Fenno-Ugria