22. ja 23. mahlakuud toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis ja Eesti Kirjandusmuuseumis igakevadine noorte eluolu- ja pärimuseuurijate ettekandepäevad „Noorte hääled“. Syndmusega soovitakse leida uusi, põnevaid ja julgeid mõtteid, pakkuda noortele uurijatele esinemisvõimalusi ning avastada lootustandvaid teadlasi.

Ettekannetege esinevad noored uurijad Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Ettekanded räägivad kaasaja folkloori kysimustest, soome-ugri rahvaste uurimisega seonduvast, identiteedi ja mäletamise asjust, usundist ja kombestikust Eestis ja mujalgi.

„Noorte hääled” toimub sel aastal neljandat korda. 2006. aastal yhendasid oma jõud Eesti Rahva Muuseum, kes oli alates 1999. aastast korraldanud noorte etnoloogide konverentsi „Etnoloogia hääled“ ning Eesti Kirjandusmuuseum, kus on alates 1978. aastast toimunud noorteadlaste kevadsessioon.

Ettekannete teesid ilmuvad trykisena. Syndmuse kava ja teesid on leiab sellelt võrgulehelt.