11.05. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Meil haruldane talikylaline, habekakk, on suur kakuline, kes jääb suuruselt alla vaid kassikakule. Ta eelistab soiseid alasid ja rabasaartel kasvavaid kuusikuid. Röövlinnuna on tema saakloomadeks tõenäoliselt tedred, metsised ja laanepyyd.
Erialalt zooparasitoloog ja zoosemiootik Aleksei Turovski pikalt tutvustamist ei vaja. Ta on kirjutanud raamatuid loomadest ja neid ka piltidega ilmestanud. Turovski ise end kirjanikuks ega kunstnikuks ei pea, vaid ytleb, et ta on kirjutav ja joonistav zooloog ning leiab, et iga zooloog peaks oskama joonistada - kuidas sa muidu anatoomiast aru saad. Aleksei suurimaks harrastuseks on aga kivistised ja neid me Pakri poolsaarele otsima lähemegi.
Varbola maalinn, mis on tuntud ka Jaanilinnana, oli Baltimaade võimsaim muinaslinnus, mida mainiti kahel korral ka Läti Henriku kroonikas. Linnus rajati juba 11. - 12. sajandil ja tema kohta öeldakse uhkusega, et keegi pole suutnud seda linnust vallutada. Raplamaal asub ka muistse Harjumaa kõige lõunapoolsem Kalevipoja sängi-tyypi linnamägi - Keava linnamägi.
Saate tegid Kristo Kiiker, Kadri Hinrikus ja Sven Paulus. Lood seob kimpu Vladislav Koržets.

12.05. kl 12.30 ETVs: Osoon.

12.05. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

12.05. kl 17.00 ETV2:  Elolinõ: Suitsusaun (ETV 2005).
Suitsusaun on koht, kus saab puhtaks ihu ja hinge. Iga saun on omamoodi ja võõras selle kytmisega hakkama ei saa. Suitsusaunal on eriline hingus. Seepärast öeldakse peale saunaskäiku aityma sauna ehitajale, veevedajale, saunakytjale jne. Ja vahepeal saab saunas teha ka suitsuliha, mis suu vett jooksma paneb.

12.05. kl 17.05 Vikerraadios: Mulgikeelsed uudised.

12.05. kl 18.45 ETVs: Yks tegu: Aiategu (ETV 2007).
Oma maja ymber aia tegemine ei tähenda muud, kui oma piiride mahamärkimist. Aed kaitseb nii seesolijaid kui väljaspool viibijaid, olenevalt olukorrast. Kui aga inimeses endas on piirid paigas, pole aeda vajagi.
Mõtisklused pani kirja Olavi Ruitlane, võrukeelset juttu loeb Riho Kütsar.

14.05. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

14.05. kl 17.00 ETV2: Osoon (kordus).

14.05. kl 17.25 ETV2: Kodumets (2008).

15.05. kl 17.00 ETV2: Planeet Maa. Tulevik, 1/3: Liikide päästmine (Planet Earth - the Future, Inglise 2006).
Viisteist aastat enne loodussarja "Planeet Maa" tegemist filmiti saigade suurt rännet ja nyyd taheti seda korrata, kuid paraku see ei õnnestunud. Saigasid on nii vähe, et neid ähvardab väljasuremisoht. Jääkarudel seisab nälg silme ees, sest koos ilmastiku soojenemisega kahanevad Arktika jääväljad, kus nad hyljestele jahti peavad. Kuidas me valime, milliseid liike päästa? Miks me pyyame päästa väljasuremisohus liike? Milleks on meile vaja bambuskaru? Kuuleme maailma juhtivate asjatundjate arvamusi.

15.05. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.05.

16.05. kl 09.30 ETVs: Osoon (kordus).

16.05. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

16.05. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum.

16.05. kl 17.10 ETVs: Loonasari Planeet Maa. Tulevik, 1/3: Liikide päästmine (Planet Earth - the Future, Inglise 2006).

16.05. kl 18.00 ETVs: Keele meelest, 3/5 (Eesti 2007).
Tartu ylikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakonna yliõpilased on keeletöödel Muhumaal ning keelejuhtideks on Leida Palu ja Salomonia Kask. Keeleteadlane Karl Pajusalu räägib maa- ja yhiskeele seostest ning selgub, et puhast maakeelt ei olegi olemas. Keeleteadlane Jüri Viikberg on aastaid uurinud Siberi eestlaste keelekasutust. Oma esimesed Siberi eesti keele lindistused tegi ta aga hoopis Eestis - keelejuhiks oli tal kuulsa Mahtra sõja yhe eestvedaja Hans Tertsiuse pojapoeg Jaan Tertsius, kes vanas eas veel vanaisa synnimaale tagasi tuli.

16.05. kl 18.45 ETVs: Loonasari Imetajate elu, 2/10: Putukakytid (The Life of Mammals, Inglise 2002).
Varased imetajad toitusid putukatest ja kuna nad olid pysisoojased, võisid nad kyttida öösel, kui dinosaurused magasid. Nad hoolitsesid poegade eest ja toitsid neid piimaga. Kui dinosaurused umbes 65 miljonit aastat tagasi välja surid, hakkasid imetajad kiiresti paljunema. Mõned laiendasid oma toidulauda ja kasvasid suuremaks, näiteks vöölased; teised, nagu suur-sipelgaõgija ja soomusloom, kasvasid suuremaks, kuna nende lemmiktoitu leidus kylluses. Suur osa filmist on pyhendatud nahkhiirtele, lendavatele putuktoidulistele imetajatele, kes liiguvad pimeduses ja pyyavad saaki kajalokatsiooni abil.

17.05. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

17.05. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Kanaarid.
Kordus kl 23.05.

17.05. kl 16.10 ETV2: Imetajate elu, 2/10: Putukakytid (The Life of Mammals, Inglise 2002).

17.05. kl 17.00 ETV2: Laanetaguse suvi (Eesti Telefilm 1979).
Laanetaguse talus asuvasse metsavahi perre kutsuti suveks kylla vanema poja Timo sõber Riho. Seal käib ka noorema poja Mihkli sõber Hannes ja hargnema hakkab lugu neljast poisist ning nende kasvandikest - emata jäänud hundikutsikatest Bellast ja Donnast ning sookurg Peebust. Suvi möödub. Bella, Donna ja Peep kasvavad suureks. Mis saab olendist, kelle sa oled võtnud oma hoolde? Kes vastutab tema käekäigu eest, kui maailm enam ei mahu su sylle varju ja sooja? Loo kirjutaja ja lavastaja Rein Maran. Mängivad Fred Jüssi, Anne Maasik, Enn Pinsel, Mihkel Pinsel, Riho Rosberg, Hannes Kase ja Pauliine Tuut.

17.05. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Inuit Games and Songs.
Kanada inuiitide lindistusi Unesco poolt välja antud plaadilt aastast 1991.