Ajakirja Maakodu lehekuu numbris ilmus Hiiesõnastiku sarja lugu hiiepuudest. Ahto Kaasik kirjutab sissejuhatuses:

"Eelmise aasta lõikuskuul Tallinnas toimunud öölaulupeol elas enam kui sada tuhat inimest kaasa Tõnis Mäe esituses kõlanud palvele: “Looja, hoia hiiepuid, sest ladvad neil längu on maas!”. Hiiepuu nagu ka hiis on meie rahva jaoks vaimne märk, millesse on kätketud eriline pyhadus. Teatud mõttes kehastab hiiepuu eestlast ennast. Kui õpime tundma hiiepuid, saame midagi olulist teada ka enda kohta.

Tavaliselt märgatakse yksikuid suuri hiiepuid, mis on jäänud lagedale väljale. Näiteks  Märjamaa kihelkonna Sipa kylas kasvav hiiepärn paistab silma juba kaugelt. Hiieks aga peetakse tavaliselt vana tammikut nagu näiteks seda on Mihkli hiietammik. Tegelikult on lugu palju mitmekesisem."

Pikemalt ajakirjas Maakodu