18.05. kl 14.00 ETVs: Keele meelest, 3/5 (Eesti 2007).
Tartu ylikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse osakonna yliõpilased on murdeuuringul Muhumaal ning keelejuhtideks on Leida Palu ja Salomonia Kask. Keeleteadlane Karl Pajusalu räägib murde- ja yldkeele seostest ning selgub, et puhast murret ei olegi olemas. Keeleteadlane Jyri Viikberg on aastaid uurinud Siberi eestlaste keelekasutust. Oma esimesed Siberi eesti keele lindistused tegi ta aga hoopis Eestis - keelejuhiks oli tal kuulsa Mahtra sõja yhe eestvedaja Hans Tertsiuse pojapoeg Jaan Tertsius, kes vanas eas veel vanaisa synnimaale tagasi tuli.

18.05. kl 20.05 ETVs: Osoon.
Ilusa sysimusta ja läikiva sulestikuga musträhn on Eesti suurim rähn.
Riigimetsas oleme harjunud eest leidma ettevalmistatud puhkekohti ja lõkkeplatse, erametsa polnud aga matkajal asja, sest mõnel pool olid lausa keelavad sildid ees. Viimasel ajal on ka erametsaomenikud hakanud oma metsa kõigile huvilistele avatud puhkepaiku ehitama. Räägime õigustest erametsas.
Laulja Ivo Linna on tuntud ka mälumänguri ja saatejuhina, kuid Osooni huvitab Ivo loodusemehena. Oleme tal kylas Muhumaal.
Saate tegid Kristo Kiiker ja Kadri Hinrikus. Lood seob kokku Vladislav Koržets.

19.05. kl 00.25 ETVs: Loonafilm Benjamin ja nahkhiirekytid (Eesti/Soome 2006).
Soome loodusfilmide filmija Benjam Pöntinen avastab asjatundjate abiga nahkhiirte varjatud maailma Eestis ja Soomes. Benjami veider nahkhiireretk viib teda tohututesse koobastesse, vanadesse lossidesse ja lagunevatesse häärberitesse. Nahkhiirte filmimine on keeruline, abiks tuleb võtta soojuskaamerad. Ettevõtlikud nahkhiireuurijad aitavad Benjamil näha neid euroopa öölendureid uues, palju paremas valguses.

19.05. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

19.05. kl 12.30 ETVs: Osoon (kordus).

19.05. kl 15.10 ETVs: Loonafilm Benjamin ja nahkhiirekytid (Eesti/Soome 2006).

19.05. KL 17.00 etv2:  Elolinõ: Kuuritsapyyk (ETV 2006).
Kuurits pole lind ega loom, vaid hoopis kalapyygiriist, millega aastaid Viitina järvel võistu uimelisi pyytud. Contra uurib Mati Kalkunilt, miks tasub kuuritsaga vette minna ja käib ise ka võistupyydmisele kaasa elamas. Vette seekord ei usalda veel minna.

19.05. kl 17.05 Vikerraadios: Võrokeelsed uudised.

19.05. kl 18.45 ETVs: Yks tegu: Riidetegu (ETV 2007).
Nood ajad, kus talutydrukud õppisid karjas käies oma memme käest kudumisnippe ja täitsid oma veimevaka kaunilt kirjatud sokkide-sukkadega, on möödas. Rahvas kihutab ringi, yhtmoodi rõivad seljas. Ometi on omakootud rõival vägi sees. Tegija vägi. Saate jutu kirjutas Grethe Rõõm.

21.05. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

21.05. kl 15.25 ETVs: Loonafilm Inimese ja looduse tasakaal (Eesti 2006).
Loode-Eestis on Silma Looduskaitseala juhtkonna valitseda kolm kaitseala: Osmussaare maastikukaitseala, Silma looduskaitseala ja Vormsi maastikukaitseala. Siin alustati 2003. aastal Euroopa Liidu Life-Nature programmi raames ohustatud liikide elupaikade taastamise projektiga, mille eesmärgiks on taastada ja säilitada pool-looduslikke rannikuelupaiku, luues seeläbi sobivad elamis- ja rändeaegsed peatumistingimused ohustatud liikidele. Filmis pööratakse tähelepanu selle ettevõtmise raames tehtavale keskkonnakaitselisele koostööle kohaliku rahvaga eelkõige Vormsi saarel, Noarootsi poolsaarel ja Osmussaarel. Yks ettevõtmine ei saa lahendada kõiki muresid, kuid saab suuresti kaasa aidata loonaväärtuste säilitamisele, mis ongi tema esmane eesmärk.

21.05. KL 17.00 ETV2: Osoon (kordus).

21.05. kl 17.30 ETV2: Kodumets (Eesti 2008).

22.05. kl 15.00 ETV2: Planeet Maa. Tulevik, 2/3: Metsik loond (Planet Earth - the Future, Inglise 2006).
Mis on metsik loodus ja kui palju on seda veel säilinud? Russell Mittermeier looduskaitseorganisatsioonist Conservation International rahustab, et tema määratluse kohaselt katab metsik loodus veel 40% maakera pinnast. Miks on metsik loond meile tähtis? Kuidas see meid mõjutab? ILmastiku muutumise tõttu muutub loond isegi seal, kus ei ole inimesi. Kuidas me tagame iseenda ellujäämise ja looduslike alade säilimise?

22.05. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

23.05. kl 09.30 ETVs: Osoon (kordus).

23.05. kl 12.00 TV3: Tasakaal.

23.05. kl 13.05 Klassikaraadios: Folgialbum. Inuit Games and Songs.
Kanada inuiitide lindistusi Unesco poolt välja antud plaadilt aastast 1991.

23.05. kl 17.10 ETVs: Loonasari Planeet Maa. Tulevik, 2/3: Metsik loond.

23.05. kl 18.45 ETVs: Loonasari Imetajate elu, 3/10: Taimtoidulised röövloomad (The Life of Mammals, Inglise 2002).
Mõned suurimad röövloomad maakeral peavad pidevalt võitlema, sest nende ohvrid on hästi relvastatud, sageli raskesti seeditavad ja mõnikord myrgised. Sõda nende vahel on eriline, sest ohvrid ei ole loomad, vaid taimed... Taimed kaitsevad ennast mitmesuguste relvadega, alates teravatest okastest kuni surmavate myrkideni. Taimesööjad ei lase end sellest hirmutada, vaid kavaldavad taimed yle. Lõuna-Ameerika džunglis elav taapir kylastab salapaiku, kus ta limpsib savi, mis toimib loodusliku vastumyrgina. Viiksjänes kasutab myrki loodusliku säilitusainena, kuid vahel ei ole probleem selles, mida toit sisaldab, vaid hoopis selles, mida ta ei sisalda: näiteks elevantidel tuleb rohelise dieedi täienduseks soola kaevandada.

24.05. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

24.05. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Portugal.
Kordus kl 23.05.

24.05. kl 16.10 ETV2: Imetajate elu, 3/10: Taimtoidulised röövloomad.

24.05. kl 20.00 Klassikaraadios: Folgialbum. Gierran.
Wimme Saari teine album "Gierran" RockAdillo, 1997.