Leningradi oblasti Podporožski rajooni võimud on otsustanud sulgeda vepslaste koolid, kuna need olevat liiga väikesed, vahendas Nuori Karjala.

Vepsa kultuuri seltsi eisnaise Zinaida Strogalšikovi sõnul rikub see vepslaste kui põlisrahva õigusi. Selts pöördus abi saamiseks Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi poole.

26. lehekuud otsustas Podporožski rajooni saadikute nõukogu sulgeda väikesed koolid Kurba ja Jaroslavitsi külas ja lasteaia Ozero kylas. Otsus tõi kaasa vepslaste pahameele. Esiti kohalikud elanikud ja seejärel yhendused on väljendanud pahameelt rarjoonivõimude tegevuse pärast.

Medvedevile saadetud kirjas viitavad vepslased Vene seadustikule, mis tagab põlisrahvaste õigusi. Yleriigiline väljaanne Rossiiskie Vesti avaldas pöördumise ja lubas jälgida syndmuste kulgu.

Pöördumise venekeelse kirjaga saab tutvuda Nuori Karjala lehel