05. - 26. heinakuud toimub Pärnus järjekordne rahvaste eluolu tutvustav filmipidu. Vaatajate ette tuuakse yle saja tõsielufilmi Boliiviast, Indiast, Brasiiliast, Marimaalt, venemaalt, Taanist, Saksamaalt, Hiinast, Eestist ja mujalt.

Filmipeo kava on jagatud kaheks. Vanalinna põhikoolis (Nikolai 26) näidatakse filme peamiselt eluolust: põlisrahvastest, yleujutuste ohvritest, lastest jpm. Uue taide muuseumis (Esplanaadi 10) on aga kavas tuntud loojatele pyhendatud filmid.

05. - 11.07. saab igal õhtul ETV vahendusel vaadata yhte tõsielufilmi teemal Minu keha. 11.07. õhtul on võimalik telefonihääletuse läbi osaleda parima filmi valimises. Lähemalt kirjutab ETV.

Filmisyndmuse võistlusosa lõpeb 11.07 hilisõhtul auhinnapeoga.

13. - 26.07. saab mitmel pool Eestis jägida filmipeo valikkavasid.

Filmipidu avatakse 05.07. kl 20 Vanalinna põhikoolis, kus saab jälgida Tyrgi pärimusryhma Kilp ja mõõk esinemist.

Filmisyndmuse kava