06.07. kl 11.20 ETVs: Elolinõ: Laastukatus (ETV 2005).
Contra läheb Navitrollale appi laastukatust lööma.

06.07. kl 14.15 ETVs: Laulupidu Marimaal (Eesti 2008).
"Laulurahvas" - nii nimetavad niidumarid mäemarilasi. Mäemarilastel on veel tänapäevalgi palju omapäraseid laule ja mänge. Igal aastal toimub suve algul (12.06.) rahvapidu nimega "Lilledepäev". 2008. aasta rahvapidu erines eelnevatest, sest seekord otsustati korraldada yhine mari laulupidu, mis toimus Mäemari maakonnas, kus suur Jõngõ jõgi suubub Volgasse. Laulupidudel saavad inimesed kanda rahvariideid, mis omakorda äratab huvi erinevate maakondade rahvarõivaste vastu. Mäemarilaste rahvariided erinevad niidumarilaste omadest. Mäemarimaal Kartuki kylas elav Tamara Petrova on yks mäemari rahvariiete valmistajaid, kelle tehtud rõivaid kannavad paljud pärimusryhmad. Tamara on teinud rahvariided ka kõigile oma pere liikmetele. Mustreid on ta leidnud vanadelt linikutelt. Peapaelal ja kaelusel on endisaegsed hõbemyndid. Režissöör Aleksei Aleksejev, tõlge Anne-Malle Hallik, jttu loeb Jüri Muttika, heli Koit Pärna. Tootja Etnomeedia 2008.

06.07. kl 14.45 ETVs: Rein Marani loonafilm Suitsupääsuke (Eesti Telefilm 1990).
Film jutustab Eesti rahvuslinnu elust Eestimaal lehekuust sygiskuuni, pesa ehitamisest täiskasvanud poegade äralennuni, lootma jäädes, et neid kevadel ikka naaseb meile päevasooja kuulutama ja et maakodu au sisse tõustes saabuvad ka Eestimaa pääsukestele lahkemad ajad. Lyhidalt tutvustatakse ka kaht teist Eestis pesitsevat pääsukese liiki: kalda- ja räästapääsukest.

06.07. kl 19.10 ETVs: Loonasari Imetajate elu, 10/10: Mõttetoit (The Life of Mammals, Inglise 2002).
Sarja viimane osa on pyhendatud inimahvidele ja inimyhiskonna arengule. Nii orangutanid kui ka šimpansid ilmutavad suurt õppimisvõimet ja oskavad teadmisi edasi anda. Niipea kui inimene tõusis kahele jalale, hakkas ta maad ymber kujundama, kodustades taimi ja loomi. Sel moel suurenesid toiduvarud ja inimkond võis kasvama hakata. Enne kui ehitati New Yorgi pilvelõhkujad, olid iidse maiade linna Tikali templid Ameerika kõrgeimad ehitised. Miks hävis maiade elm? Kas tänapäeva linnaelanikke ootab sama saatus? Siin on mõtlemisainet...

07.07. kl 11.25 ETVs: Elolinõ: Suitsusaun (ETV 2005).
Suitsusaunas saab puhtaks ihu ja hinge. Iga saun on omamoodi ja võõras selle kytmisega hakkama ei saa. Suitsusaunal on eriline hingus. Seepärast öeldakse peale saunaskäiku aityma sauna ehitajale, veevedajale, saunakytjale jne. Ja vahepeal saab saunas teha ka suitsuliha, mis suu vett jooksma paneb.

07.07. kl 11.50 ETVs: Loonasari Imetajate elu, 10/10: Mõttetoit (The Life of Mammals, Inglise 2002).

07.07. kl 12.30 Kadi raadios: Muhu uudised.

07.07. kl 14.55 ETVs: Meelte maailm: Puit (Entretien avec la matiere, Prantsuse 2003).

08.07. kl 11.25 ETVs: Elolinõ: Sepatyy (ETV 2005).
Sepp teeb asju, mida kuskilt poest osta ei saa. Olgu see siis tööriist või kunstsepis. Sepp Julius Ruus on seda tööd teinud pea 80 aastat, Peeter Reemann alles 15. Ja kuigi tööd, mida sepalt tellitakse, on ajaga muutunud, on siiski veel oskusi, mida vana mees nooremale edasi saab anda.

09.07. kl 11.20 ETVs: Elolinõ: Leib (ETV 2006).
Leiba ostame tavaliselt poest, kus kymnete sortide vahel raske valida. Aga parimat leiba, mis kypsetatud sooja sydamega perenaise poolt omakasvatatud rukki jahust, poest kyll ei saa. Vähe on neid, kes oskavad veel ise leiba kypsetada. Yks neist on Hartsmäe talu perenaine Helgi Saar, kelle juurde Contra läheb leivategu õppima. Kuna mõnikord tahaks lisaks leivale ka midagi magusamat, siis Anne Keir õpetab torditegu.

09.07. kl 12.30 Kuku raadios: Loodusajakiri.

10.07. kl 17.05 Vikerraadios: Kihnukeelsed uudised.
Kordus kl 00.00.

10.07. kl 11.20 ETVs: Elolinõ: Veski (ETV 2006).
Contra läheb kylla veskiemandale. Hellenurme vesiveskis kamandab Mae Juske, kes ise olnud hoopis linnaplika, nyyd aga veski võlud avastanud ja isade tööd jätkab.

11.07. kl 10.00 ETVs: Olõ õi: Õpetajad on kibestunud vanatydrukud.
Olõ õi, et õpetajad on vaid krõnksud ja kuivikud. Oma elust ja tõekspidamistest kõnelevad saatejuht Karu Taavile Parksepas töötav muusikaõpetaja Otsari Silja ja Tarvastus elav eesti keele õpetaja Ilvese Kristi.

11.07. kl 19.15 ETVs: Rein Marani loonafilm Yhe armastuse lugu (Eesti Telefilm 1981).
Yks suvi, yhe tuttpytipaari eluring.

12.07. kl 09.00 ETVs: Osoon: Valgepõsk lagled. Keri saar. Taimetark Mercedes Merimaa.
Hanest natuke väiksemat, kuid märksa silmatorkavama välimusega valgepõsk-laglet, kes on yks hilisemaid rändureid Barentsi mere äärest Madalmaadesse, võib sygisel näha Eesti rannaaladel peatumas.
Meie yhe põhjapoolseima saarena kerkib Keri uhkes yksinduses Soome lahest, Tallinna kesklinna on siit linnulennult yle 30 kilomeetri. Oma väiksusele vaatamata on Keri saarel põnev ajalugu. 18. sajandi alguses ehitati saarele majakas ja sellest ajast peale elasid seal tornivahid koos peredega. Aastaid tagasi majakavahi kohad kaotati ja nii keeras ka Keri majakavaht enda järelt tuletorni ukse kinni ning läks mandrile. Kuid saar ei jäänud tyhjaks ja nyyd toimetab siin Peep Rada ettevõtmisel Keri selts.
Pärnumaal Tõstamaa kandis elav ja tegutsev endine bioloogiaõpetaja Mercedes Merimaa on tuntud ka taimetarga ja pesuehtsa nõiana.
Saate tegid Kristo Kiiker, Kristjan Kaljund ja Mirjam Matiisen. Lood seob kimpu Vladislav Korþets.

12.07. kl 10.00 Kuku raadios: Keskkonnatelk.

12.07. kl 14.05 Vikerraadios: Kuula rändajat. Põhja- Soome ja saamid.
Kordus kl 23.05.

12.07. kl 16.05 Vikerraadios: Aja jälg kivis. Sipan - iidse ja harukordse Moche elma keskus Peruu põhjarannikul. Helgi Erilaid.